Erinevus lehekülje "Platon Zubov" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
P
[[Fjodor Rostoptšin]] kirjutas 20. augustil [[1795]] [[Semjon Vorontsov]]ile: "Krahv Zubov on igal pool. Ei ole teist tahet peale tema oma. Tema võim on suurem kui Potjomkinil. Ta on sama halastamatu ja võimetu nagu enne, kuigi keisrinna aina kordab, et ta on suurim geenius, keda Venemaa ajalugu on tundnud."
 
[[Grigori Potjomkin|Grigori Aleksandrovitš Potjomkin]]i eluajal ei etendanud ta riigiasjades väljapaistvat osa, kuid pärast Potjomkini surma tema tähtsus kasvas iga päevaga. Talle usaldati paljud ametikohad, millel oli olnud Potjomkin. Ta määrati [[kindralfeldtseihmeister|kindralfeldtseihmeistriks]], Novorossiiski kuberneriks, Jekaterinoslavi, Voskressenski ja Tauria kindralkuberneriks, Musta mere laevastiku ülemaks ja Sõjakolleegiumi liikmeks. Kuni 1796. aastami oli ta Venemaa sise- ja välispoliitika faktiline juht.
 
Kõiki asju ajasid tema kolm sekretäri Altesti, Gribovski ja Ribas, kes mõtlesid eelkõige isiklikule rikastumisele, võttes palujatelt altkäemaksu. Kõik nad olid riigiasjades ebapädevad, kuid Hispaaniast pärit [[José de Ribas]]t mäletatakse [[Odessa]] asutajana. Zubov ise sai [[vürst]]i tiitli ja suured mõisad vastliidendatud Poola aladel Kuramaal ja Leedus. Oma uute valduste residentsiks valis ta tagasi [[Bartolomeo Rastrelli]] projekteeritud [[Rundāle loss|Ruhentali loss]]i, mis varem oli olnud [[Kuramaa hertsog]]ite [[Biron]]ide residents. Aastal [[1796]] sai ta Saksa-Rooma keisrilt [[riigivürst]]i tiitli (ta sai selle tiitli Venemaal neljandana ja viimasena)
Platon Zubovile on omistatud osalus Paul I tapmises koos vendade Valerijani ja Nikolaiga.
 
[[Aleksandr I]] määras Zubovi Riiginõukokku ja tagastas tema valdused, kuid endist mõju Zubov enam ei saavutanud. Pärast [[1812]]. aastat lahkus ta Riiginõukogust.
 
Aastatel 1805–1806 laiendas ta oma valdusi. 30. detsembril 1805 ostis ta Šiauliai maakohtus [[Ginkūnai mõis]]a, millel oli kuus talu, 24 mees- ja 18 naishinge, kõrts, tuuleveski ja luba kasutada [[Šiauliai järv]]e. Alguses pööras ta oma uutele valdustele vähe tähelepanu, aga nõne aasta pärast toodi majapidamisse 12 hollandi veist ning suured karjad Valgevenest ja Ukrainast.

Navigeerimismenüü