Mine sisu juurde

Elliot Rodger

Allikas: Vikipeedia

Elliot Oliver Robertson Rodger (24. juuli 1991 – 23. mai 2014) oli Ameerika mõrvar, kes tappis 4 meest ja 3 naist Isla Vistas.

Isiksus[muuda | muuda lähteteksti]

Elliot Rodger oli incel. Tema veretöö eesmärgiks, nagu ta selgitas oma manifestis "My Twisted World", oli karistada naisi talle seksist keeldumise eest. Tema vanemad olid Briti filmirežissöör Peter Rodger ja Li Chin Rodger. Elliot Rodgeril oli psühhiaatrilisi probleeme: ta sai ravi 8. eluaastast ja on oletatud, et tal oli Aspergeri sündroom. Samuti kiusati teda rängalt kooli ajal. Isikuomadustelt oli ta introvertne ja häbelik.

Rodgeril ei olnud kunagi vähimatki seksuaalkogemust naisega ja ülikooli ajal asus ta planeerima oma "tasumispäeva" nende "karistamiseks". Tema manifestis on kirjeldatud, kuidas ta leiab, et naised on loomuldasa väärakad olendid, kes himustavad kõige jõhkramaid ja primitiivsemaid mehi ja põlgavat temasuguseid "džentelmene". Ta unistas sellest, et saata kõik naised koonduslaagritesse, kus neist rõhuv enamus tahtlikult nälja abil tapetaks. Elliot Rodger oli YouTube'is aktiivne ja laadis üles rea videoid, kus kurtis oma üksinduse ja võimatuse üle leida tüdruksõpra.

Veretöö Isla Vistas[muuda | muuda lähteteksti]

Oma viimase video "Elliot Rodger's Retribution" (Elliot Rodgeri kättemaks) laadis ta üles 23. mail 2014 9:17 pärast seda, kui ta oli tapnud oma kolm toakaaslast. Seejärel sõitis ta Isla Vistas asuva California Ülikool Santa Barbaras naisüliõpilasseltsi Alpha Phi majja, kus ta kavatses sisenedes lasta maha niipalju tüdrukuid kui võimalik, kuid ta ei pääsenud majja.

Seepeale otsustas ta rünnata juhuslikke inimesi, tulistades esiteks kolme naiskorporatsiooni Delta Delta Delta liiget, tappes neist kaks ja vigastades kolmandat.[1][2] Ta istus uuesti autosse ja sõitis linnas ringi, tulistades hoonetesse, inimeste ja politseinike pihta. Samuti sõitis ta mitmele inimesele tahtlikult otsa, tehes lõpuks avarii.

Pärast avariid tegi Rodger autos enesetapu, tulistades end pähe. Ta tappis kokku kuus inimest ja vigastas neljateist.

Tagajärjed[muuda | muuda lähteteksti]

Rodgeri veretöö vallandas USAs diskussiooni misogüünia üle.[3][4]

Samuti avaldasid mitmed demokraatliku partei senaatorid arvamust, et relvaseadusi tuleks karmistada[5][6] ja laiemalt avaldati toetust psühhiaatrilise abi kättesaadavuse paremaks tagamiseks.[7]

Tsitaadid[muuda | muuda lähteteksti]

  • "Naistel ei tohiks olla õigust valida endale partnerit, kellega lapsi saada. Selle otsuse peaksid nende eest tegema mõistusega ratsionaalsed mehed. Kui naistel on jätkuvalt õigusi, takistavad nad vaid inimkonna progressi, astudes seksuaalsuhetesse degenereerunud meestega ja luues rumalaid, degenereerunud järeltulijaid. Selle tagajärjeks oleks inimsoo muutumine veelgi väärastunumaks iga põlvkonnaga. Naistel on inimühiskonnas rohkem võimu kui nad väärivad, kõik see seksi pärast. Ei ole olendit, kes oleks kurjem ja väärastunum kui inimsoo naine."

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. https://news.yahoo.com/suspect-california-rampage-blamed-aloof-women-081618824.html
  2. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 25. mai 2014. Vaadatud 30. septembril 2018.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  3. http://www.newstatesman.com/lifestyle/2014/05/lets-call-isla-vista-killings-what-they-were-misogynist-extremism
  4. https://www.nytimes.com/2014/05/27/us/campus-killings-set-off-anguished-conversation-about-the-treatment-of-women.html
  5. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 26. mai 2014. Vaadatud 30. septembril 2018.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  6. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 26. mai 2014. Vaadatud 30. septembril 2018.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  7. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 26. mai 2014. Vaadatud 30. septembril 2018.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)