Dušan Kožíšek

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Dušan Kožíšek 2010. aasta Tour de Skil

Dušan Kožíšek (sündinud 25. aprillil 1983 Jilemnices) on Tšehhi murdmaasuusataja, kes sõidab põhiliselt sprindidistantse. Ta on maailmameistrivõistlustelt võitnud paarissprindis kaks pronksmedalit.

2005. aasta maailmameistrivõistlustel Oberstdorfis võitis ta esimest korda kavas olnud sprinditeates Martin Koukaliga pronksmedali. 2007. aasta maailmameistrivõistlustel Sapporos võitis ta samal alal Milan Šperliga samuti pronksmedali. Tema parim individuaalkoht on 2007. aasta Sapporo maailmameistrivõistlustel klassikasprindis saadud 16. koht.

Esimest korda osales Kožíšek maailma karikavõistluste etapil 2003. aasta jaanuaris Oberhofis, saades vabasprindis 63. koha. Esimest korda jõudis ta punktikohale 2004. aasta novembris Kuusamos, olles 15 km vabatehnika distantsil 30. Esimest korda jõudis ta kümne parema sekke 2005. aasta detsembris, kui oli Nové Městos sprindis kaheksas. Ainsal korral on ta jõudnud esikolmikusse 2011. aasta jaanuaris Liberecis, kui oli vabatehnika sprindis kolmas.

Kožíšek esindab klubi Dukla Liberec.

Saavutused[muuda | muuda lähteteksti]

Maailmameistrivõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

Maailma karikavõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

Dušan Kožíšek on osalenud individuaalselt (seisuga 27. märts 2015) 116 maailma karika etapil ja jõudnud esikolmikusse ühel korral.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]