Dušan Kožíšek

Allikas: Vikipeedia
Dušan Kožíšek 2010. aasta Tour de Skil

Dušan Kožíšek (sündinud 25. aprillil 1983 Jilemnices) on endine Tšehhi murdmaasuusataja, kes sõitis põhiliselt sprindidistantse. Ta võitis maailmameistrivõistlustelt paarissprindis kaks pronksmedalit.

2005. aasta maailmameistrivõistlustel Oberstdorfis võitis ta esimest korda kavas olnud sprinditeates Martin Koukaliga pronksmedali. 2007. aasta maailmameistrivõistlustel Sapporos võitis ta samal alal Milan Šperliga samuti pronksmedali. Tema parim individuaalvõistluse saavutus oli 2007. aasta Sapporo maailmameistrivõistlustel klassikasprindis saadud 16. koht.

Esimest korda osales Kožíšek maailma karikavõistluste etapil 2003. aasta jaanuaris Oberhofis, saades vabasprindis 63. koha. Esimest korda jõudis ta punktikohale 2004. aasta novembris Kuusamos, olles 15 km vabatehnika distantsil 30. Esimest korda jõudis ta kümne parema sekka 2005. aasta detsembris, kui oli Nové Městos sprindis kaheksas. Ainsal korral jõudis ta esikolmikusse 2011. aasta jaanuaris Liberecis, kui oli vabatehnikasprindis kolmas.

Kožíšek esindas klubi Dukla Liberec.

Saavutused[muuda | muuda lähteteksti]

Maailmameistrivõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

Maailma karikavõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

Dušan Kožíšek on osales karjääri jooksul individuaalselt 128 maailma karikasarja etapil ja jõudis esikolmikusse ühel korral.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]