Deadmau5

Allikas: Vikipeedia
Deadmau5 head on.jpg
Deadmau5 live.jpg

Joel Thomas Zimmerman (sündinud 5. jaanuaril 1981), rohkem tuntud oma artistinimega deadmau5 (hääldatakse dead mouse), on Kanada progressiivse, elektro ja house produtsent, kes asetseb Cambellville's, Ontarios. Tema lood on olnud ühendalbumites nagu In Search of Sunrise 6: Ibiza, MixMagi Tech-Trance-Electro-Madness (mixitud deadmau5 enda poolt) ja Armin Van Buureni A State of Trance raadio šõus. Tema debüütalbum Get Scraped lasti välja 2006. aastal, millele järgnevatel aastatel järgnesid järgmised.

Ta sai oma artistinime siis, kui ta leidis oma arvutist videokaarti vahetades surnud hiire. Ta arutas seda jututoas ja sai tuntuks kui "surnud hiire kutt". Tema hüüdnimi "Dead Mouse" oli liiga pikk ja seetõttu lühendas ta selle "deadmau5"-ks.

Deadmau5 on töötanud ka teiste DJ-ide ja produtsentitega, näiteks Kaskade, MC Flipside, Rob Swire Pendulumist, Skrillex ja Steve Dudaga. Ta esineb tihti kostüümpeaga, mille ta lõi, kui õppis kasutama ühte 3D-programmi. See kostüümipea näeb välja nagu hiirepea.

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]