David Baszucki

Allikas: Vikipeedia

David Baszucki (sündinud 20. jaanuaril 1963 Kanadas) on Kanadas sündinud Ameerika ettevõtja, insener ja leiutaja. Ta on Roblox Corporationi kaasasutaja ja tegevjuht ning ka Knowledge Revolutioni kaasasutaja ja varasem tegevjuht.

Noorpõlv ja haridus[muuda | muuda lähteteksti]

David Baszucki lõpetas Eden Prairie keskkooli Eden Prairie'is. Seejärel õppis ta Stanfordi ülikoolis inseneri- ja arvutiteadust ning lõpetas ülikooli 1985. aastal General Motorsi stipendiaadina elektrotehnika alal.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Knowledge Revolution[muuda | muuda lähteteksti]

1980. aastate lõpus töötas Baszucki koos vend Greg Baszuckiga välja simulatsiooni "Interaktiivne füüsika", mis oli mõeldud õppematerjaliks, mis võimaldaks luua 2D-füüsikakatseid. 1989. aastal asutas Baszucki koos vennaga ettevõtte Knowledge Revolution, mis põhines interaktiivse füüsika levitamisel. Algselt Macintoshi arvutitele välja antud "Interaktiivne füüsika" võitis mitu auhinda.

MSC tarkvara[muuda | muuda lähteteksti]

1998. aasta detsembris omandas Knowledge Revolutioni 20 miljoni dollari eest simulatsioonitarkvaraettevõte MSC Software. Baszucki nimetati aastatel 2000–2002 MSC Software asepresidendiks ja peadirektoriks, kuid ta lahkus inglite investeerimisühingu Baszucki & Associates asutamisest. Baszucki juhtis ettevõtet Baszucki & Associates aastatel 2003–2004.

Roblox[muuda | muuda lähteteksti]

2004. aastal alustasid Baszucki koos Erik Casseliga - kes töötas Baszucki interaktiivse füüsika inseneri asepresidendina - Robloxi varajase prototüübi väljatöötamise pealkirjaga DynaBlocks. Hiljem nimetati see 2005. aastal ümber Robloxiks. Veebisait avati ametlikult 2006. aastal. 2016. aasta juunis Forbesile antud intervjuus teatas Baszucki, et Robloxi idee sai inspiratsiooni tema interaktiivse füüsika ja töömudeli tarkvararakenduste edust, eriti noorte õpilaste seas.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Baszucki elab koos abikaasa Jan Ellisoni ja nende nelja lapsega San Francisco lahe piirkonnas.