Dan Ariely

Allikas: Vikipeedia
Dan Ariely (2009)

Dan Ariely (sündinud 29. aprillil 1967) on Iisraelis üles kasvanud ning Ameerikas töötav ja elav käitumisökonoomika ja psühholoogia professor. Ta töötab Duke'i ülikoolis, on tegev sealses Fuqua ärikoolis, kognitiivse neuroteaduse keskuses, majandusteaduskonnas ja meditsiinikoolis. Ta on ka Tagantjärgi Tarkuse uurimiskeskuse asutaja[1] ning nõustamisfirma BEworks kaasasutaja[2] Ariely ettekandeid on TED konverentsil vaadatud üle 4,8 miljoni korra. Kõik tema kolm raamatut on New York Timesi bestsellerid. Nendeks raamatuteks on:

  • Predictably Irrational: The Hidden Forces That Shape Our Decisions, eesti keeles "Irratsionaalne inimene. Kuidas me teeme oma igapäevaseid otsuseid."
  • The Upside of Irrationality
  • The Honest Truth about Dishonesty

Kõigis raamatutes kirjeldab Ariely populaarteaduslikus stiilis nii enda kui teiste teadlaste uurimistöid ning teeb üldisemaid järeldusi, kuidas inimesed saaksid ehk oma igapäevaelus võtta vastu paremaid otsuseid.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Dan Ariely on sündinud New York Citys samal ajal kui tema isa õppis seal Columbia ülikoolis. Ariely oli 3-aastane, kui perekond kolis tagasi Iisraeli. Ta kasvas üles Ramat HaSharonis,[3] mis on Tel Avivi lõunapiiril asuv linn. Keskkooli viimasel aastal oli ta tegev Iisraeli noorteliikumises HaNoar HaOved VeHaLomed.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Dan Ariely Irratsionaalne inimene. Kuidas me teeme oma igapäevaseid otsuseid. Kirjastus Hermes, 2011. ISBN 9780061353239
  2. http://www.beworks.ca/about_us.html. (Vaadatud 18.08.2013)
  3. What it feels like to know what we're all thinking. (Vaadatud 18.08.2013)