Christoph Israng

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Dr. Christoph Israng (sündinud 1971) on Saksa karjääridiplomaat.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Israng sai Bonnis doktorikraadi majandusgeograafias. Koblenzi WHU-s omandas ta kraadi ärijuhtimises. Sellele järgnes ärijuhtimise magistrikraad Lancasteri ülikooli juhtimiskoolis. Israng õppis ka Georgetowni ülikoolis Washingtonis, Instituto Tecnológico Autónomo de México Méxicos. Õhuväes töötamise ajal sai ta väljaõppe reservohvitserina. Israngil on alates 2019. aastast reservkoloneli auaste.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast erinevaid ametikohti Saksamaa ja rahvusvahelistes ettevõtetes alustas dr Israng oma karjääri diplomaadina.

Ta töötab Saksamaa välisministeeriumis alates 1997. aastast. Välisministeeriumi peakorteris töötas dr Israng muuhulgas julgeolekupoliitika / NATO osakonnas ja riigisekretäride büroos. Ta töötas ka välispoliitika nõunikuna Saksamaa Parlamendis (German Bundestag), Bosnia ja Hertsegoviina kõrge esindaja asetäitja büroo juhatajana Sarajevos ning Saksamaa peakonsulaatides Istanbulis ja Peterburis.

Alates 2006. aastast töötas ta liidukantseleis, kuni temast sai Saksamaa alaline esindaja Haagi Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioonis (OPCW), kus ta töötas aastatel 2014–2017.

Sellele eelnes kaheksa-aastane tegevus liidukantsler Angela Merkeli välispoliitika nõustamismeeskonnas, viimati 212. osakonna juhina, mis vastutas Kesk-, Ida- ja Kagu-Euroopa, Kaukaasia ja Kesk-Aasia eest.

Aastatel 2017–2021 oli ta Saksamaa suursaadik Tšehhis.

Ta on globaalsete küsimuste juht alates 2021. aasta septembrist; Sahara-tagune Aafrika; Arengupoliitika; Välisrändepoliitika liidukantseleis – välis-, julgeoleku- ja arengupoliitika osakond.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

  • [1] Lancaster University
  • [2] Saksamaa Liitvabariigi saatkond Tšehhi Vabariigis
  • [3] George C. Marshall European Center for Security Studies
  • [4] Institute for Politics and Society