Bussipeatus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Bussipeatus Leedus Vilniuses

Bussipeatus on liinibusside peatumiseks mõeldud tähistatud koht. Bussipeatuse rajatised peegeldavad tavaliselt peatuse kasutust: suurema ja tihedama kasutusega peatustes võib olla rajatisi ja linnamööbliesemeid, nagu peatustasku, ooteplatvorm, istmed, ootekoda, infotahvel sõiduplaani jms jaoks, elektrooniline infotabloo, prügikastid, valgustid jne, väiksema kasutusega peatustes võib olla vaid post koos sildi või märgiga peatuskoha tähistamiseks.

Teenindamispõhimõtte järgi on kolm peamist bussipeatuse liiki: tähistatud peatus, kus liinibuss peatub igal juhul; tähistatud nõudepeatus, kus buss peatub juhul, kui selle peatuse jaoks on ostetud pilet või seal ootab reisijaid; nn hääletuspeatus, mis ei ole kindlas kohas tähistatud, vaid reisida soovija võib bussi peatada ja peale minna soovitud kohas kas kogu liinimarsruudi ulatuses või teatud lõigul. Bussipeatus võib olla mõeldud ainult reisijate pealevõtmiseks või ainult mahaminekuks.

Mõned hooldekodud ja haiglad rajavad võltsbussipeatusi, mida liiklus tegelikult ei läbi, selleks et dementsuse või muude sarnaste probleemidega elanikud või patsiendid ei jalutaks kaugele ja kaoks ära, vaid jääksid bussi ootama tuttavlikku peatusesse, kust neid on lihtne leida.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]