Brandon Hardesty

Allikas: Vikipeedia
Hardesty, 27. veebruar 2008

Brandon Allan Hardesty (sündinud 13. aprillil 1987 USA Marylandi osariigis Baltimore'is) on Ameerika näitleja ja juutuuber.

YouTube[muuda | muuda lähteteksti]

Ta pani oma kuulsusele aluse sellega, et hakkas YouTube'i postitama enda uuslavastatud stseene tuntud filmidest, kus mängib kõiki rolle ise; samuti etendas seal enda originaalloomingut. Brandoni loomingut on nimetatud "veebikultuuriks selle parimas mõttes".[viide?]

YouTube'is alustas Hardesty tegevust 2006. aastal kasutajanimega ArtieTSMITW, mis oli lühend sõnadest "Artie: The Storngest Man in the World" (Artie: maailma tugevaim mees). Tema postitustest pälvisid suuremat tähelepanu uuslavastatud stseenid tuntud filmidest, kus ta mängib kõiki rolle ise. Üks tema populaarsemaid videoid on uuslavastus "Full Metal Jacketi" avastseen, kus ta kehastab sadistlikku mereväedrilli instruktorit, keda originaalis mängis legendaarne R. Lee Ermey.

Filmikarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

2008. aastal tegi Hardesty näitlejana filmidebüüdi filmis "Bart Got a Room", kus teiste kõrval mängisid veel William H. Macy, Cheryl Hines ja Alia Shawkat. Märtsis 2009 valiti Brandon nn kuuma piruka seitsmendasse filmi "American Pie Presents: Book of Love" peaossa.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Hardesty on sündinud Baltimore'is pere noorima lapsena. Hardesty vanemad on teda kirjeldanud kui armsa iseloomuga ja rõõmsameelset, kuid väga introvertset last.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]