Billy Graham

Allikas: Vikipeedia

William Franklin Graham (7. november 1918 Charlotte, Põhja-Carolina21. veebruar 2018 Montreat, Põhja-Carolina) oli Ameerika Ühendriikide vaimulik, kõige tuntum kristlik evangelist USA-s, paljude raamatute autor. Ta tegutses Lõuna Baptistide Konventsioonis ja oli mitme USA presidendi vaimulik nõuandja.

Ta sündis neljalapselise pere vanima lapsena, tal oli vend ja kaks õde. Ta lõpetas aastal 1936 keskkooli (Sharon High School), misjärel asus õppima Bob Jonesi Ülikoolis, mis toona asus Clevelandis Tennessees.

Tal on omanimeline täht Hollywoodi kuulsuste alleel.

Riigid, kus kuulutas Billy Graham

[1]


Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Ta abiellus 13. augustil 1943 Ruth Belliga (10. juuni 192014. juuni 2007), kelle vanemad olid presbüterlastest misjonärid Hiinas. Neil sündis viis last: Virginia Leftwich Graham (1945), Anne Graham Lotz (1948), Ruth Graham (1950), Franklin Graham (1952), kes võttis hiljem üle isa töö, ja Nelson Edman Graham (1958).

Terviseprobleemid[muuda | muuda lähteteksti]

Ta põdes aastast 1992 Parkinsoni tõbe. Tal on olnud eesnäärmevähk.

Seosed Eestiga[muuda | muuda lähteteksti]

Ta külastas 1984. aasta sügisel Nõukogude Liitu ja viibis Eestis kolm päeva. Ta jutlustas Tallinnas Oleviste kirikus, kus kuulajaskond ulatus arvatavalt 4500 inimeseni. 25 aastat hiljem, mais 2009 oli Tallinnas ta poeg Franklin Graham, kes oli peakõneleja Saku Suurhallis toimunud üritusel "Lootuse festival". Eesti keeles on ilmunud mitu Billy Grahami raamatut, tuntuim neist on "Rahu Jumalaga", mis ilmus juba Nõukogude okupatsiooni ajal põrandaaluse tõlkena.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Billy Grahami teosed eesti keeles[muuda | muuda lähteteksti]

"Maailm leekides", "Inglid", "Rahu Jumalaga", "Harmagedoni poole", "Püha Vaim", "Surmaga silmitsi ja elu pärast surma".

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Pilgrim Preacher: Billy Graham, the Bible, and the Challenges of the Modern World". Museum of the Bible. 21.04.2020.