Balteco

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

AS Balteco on Eesti erakapitalil põhinev tootmisettevõte, mis alustas tegevust 1990. aastal.

Ettevõtte põhitegevus on vannide, massaaživannide, dušikabiinide, aurusaunade ja minibasseinide tootmine ning turustamine. Balteco on Põhja-Euroopa suurim vannitootja.

Baltecol on üle-eestiline edasimüüjate võrk ning müügiesindused enamikus Euroopa riikidest. Baltecol on kvaliteedijuhtimise sertifikaat ISO 9001:2000.

AS Balteco tehas asub Harjumaal Kivitammis 40 km kaugusel Tallinnast ning seal valmib ettevõtte põhitoodang: lihtvannid, Xonyxi kivivannid, massaaživannid, dušikabiinid, massaažipaneelid, dušiseinad, aurusaunad ja minibasseinid. Administratiivhoone ja arengukeskus asuvad Tallinna lähedal Jälgimäel. Arengukeskuse põhifunktsiooniks on uute toodete disaini loomine, insener-tehniliste lahenduste väljatöötamine uute toodete loomisel ning olemasolevate toodete arendamisel.

Balteco Grupp[muuda | muuda lähteteksti]

Balteco Grupp on äriühendus, kuhu kuulub kolm ettevõtet: Balteco AS, Balteco Mööbel ja Wellspa.

Balteco Mööbel alustas tootmistegevust 1995. aasta alguses. Balteco Mööbel toodab ja turustab MDF-plaadist vannitoamööblit ja mööblidetaile, samuti valumarmorist valamuid. Ettevõttel on nii üle-eestiline edasimüüjate võrk kui ka edasimüüjad mitmes välisriigis. Balteco Mööblis töötab sadakond inimest. Tootmisvõimsus on 420 000 värvitud ja 180 000 PVC kilega kaetud MDF-detaili ning 18 000 valumarmorist valmistatud valamut aastas.

Wellspa tehas alustas tegevust 2004. aastal ning on tuntud kui välibasseinide ja multifunktsionaalsete massaažiseadmete, Xonyx-vannide, kraanikausside tootja. 95% ettevõtte toodangust eksporditakse.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]