Bachata (Jaagup Tuisu laul)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Bachata
Jaagup Tuisk singel
Välja antud 9. oktoober 2020
Formaat raadiosingel, digitaalne
Salvestatud Tallinnas 2020
Pikkus 3:22
Plaadifirma Made In Baltics
Autor Jaagup Tuisk
Produtsent

Jaagup Tuisk

Andrei Zevakin

"Bachata" on eesti poplaulja ja laulukirjutaja Jaagup Tuisu esitatud laul, mis ilmus plaadifirma Made in Baltics (Sony Music) kaudu 9. oktoobril 2020. Singel on järg Jaagup Tuisu 19. juunil 2020 ilmunud suvehitile "Miinusprojekt".

Loo sünd[muuda | muuda lähteteksti]

“Algselt käisin välja idee kirjutada bachata-st loo naljana ühel aiapeol. Laulsin siis kohe esimese viisiga, mis pähe tuli: “Bachata, nii ulalala…” ja kui sõbrad siis seda viisi veel terve õhtu läbi laulsid, mõistsin, et vist on päris catchy! Seega võtsin telefoni välja, salvestasin seal samas peol esimesed viisi ideed ning järgmine päev kodus hakkasin oma stuudios lugu produtseerima. Seega sõpradega naljatlemisest sündis midagi spontaanset ning kõiki kõnetavat ning usun, et see kajastub positiivses võtmes ka loos endas,” selgitab Jaagup loo sünnilugu.[1]

Loo taust[muuda | muuda lähteteksti]

Uue singli produtseeris Jaagup Tuisk koos Andrei Zevakiniga: "Sain ükshetk Zevakiniga kokku. Mängisime üksteisele oma erinevaid uusi lugusid, sealhulgas ka minu bachata-biiti, mis oli siis veel ilma sõnadeta. Zevakinit kõnetas see muusika kohe ja temaga koos võtsime loo uuesti käsile ja ühendasime jõud Zevakini elektroonilise ning minu akustilise produtseerimisoskuse sümbioosis antud lugu tegelikult oma praeguse vibe'i saavutaski.”[1] Mõtlen isegi, et lahedas mõttes irooniline, et just temaga lõpuks "Bachata" koos tegime.

Jaagupi sõnul oli suur väljakutse kuumale ladinarütmides loole eestikeelse teksti kirjutamine: “Üks suur väljakutse eesti keeles kirjutades, on leida õige kõnepruuk, et lüürika ei kõlaks klišeelikult ja tunduks huvitav.” Seeläbi jõudis ta ideeni, et loo troopilisemaks ja huvitavamaks tegemiseks võiks kasutada lüürikas erinevaid troopilisi kohti (Puerto Rico, Argentina, Las Vegas) ning lisada vürtsi hispaaniakeelsete väljenditega. “Ega ma ausalt öeldes selles keeles ise väga kogenud ei ole, seepärast tegin ka põhjalikku uurimistööd ja helistasin keeles pädevaid tuttavaid läbi ning lõpuks leidsin kõik õiged ja sobilikud riimid/fraasid,” lisas ta.[1]

Loo promo[muuda | muuda lähteteksti]

Jaagupi esimene intervjuu uue loo tutvustamiseks toimus Raadio 2 saates "Jätkuhommik"[1]. Esimest korda esitas Jaagup lugu otse-eetris raadio MyHits hommikuprogrammis[2]. Lisaks külastas ta "Õhtu" saadet Kanal 2 eetris ning raadiojaama Elmar[3].

Video[muuda | muuda lähteteksti]

Video[4] režissööriks oli Hindrek "Masa" Maasik koos Jaagupi endaga. Võtted toimusid Tallinnas 14. septembril 2020. Naispeaosatäitja videos oli tantsijanna Darina Mamedguseinova.

Raadiole Elmar rääkis Jaagup videovõtetest järgmist: "Tantsuõpingud olid video salvestuse eelselt üsna intensiivsed. Töötasime muusikavideo jaoks koreograafiat välja spetsiaalse bachata-spetsialistiga, abiks oli veel teisigi koreograafe. Mingid elemendid on videos originaalsest bachatast, mingid liigutused aga võetud teistest ladinatantsutest. Vaatasime ja hindasime, et kuidas kõik omavahel hästi kokku sobiks."[5]

Edetabelid[muuda | muuda lähteteksti]

Lugu jõudis avaldamispäeva järgselt YouTube Trending Top 20 (Estonia) tabelis kohale #1. YouTube 100 popima muusikavideo edetabelis platseerus "Bachata" 3. kohale. Lisaks jõudis video kõrgeimale kohale ka Reporteri Eesti Top 10 edetabelis.

Singli kujundus[muuda | muuda lähteteksti]

Voogedastuskanalitesse saadetud singlikujundus põhineb muusikavideost võetud kaadril.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]