Baby Take Me in Your Arms

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Baby Take Me in Your Arms" (eestikeelse pealkirjaga "Julge laul") on Tony Macaulay ja John MacLeodi kirjutatud laul, mille salvestas esmalt 1968. aastal inglise ansambel The Paper Dolls albumil "Paper Dolls House". Tuntuks sai laul aga järgmisel aastal, kui selle salvestas esinejanime Jefferson all Geoff Turton.

Eesti keeles on laul tuntud Ivo Linna esituses. Eestikeelsete sõnade autor on Heldur Karmo[1][2], või nagu Ivo Linna mäletab, siis hoopiski Vally Ojavere[3]. Saates "Eesti otsib lemmiklaulu" oli laul žürii arvates välismaiste autorite laulude hulgas kolmanda koha vääriline.

Nõukogude ajal oli üsna tavaline, et Lääne autorite lugude autoriks märgiti hoopis mõni Ida-Euroopa helilooja või dirigent, vahel ka üleüldse väljamõeldud nimi. Seda tehti selleks, et laulu saaks esitada ja plaadistada. Selle laulu autoriks on sedaviisi märgitud L. Komenski (Ivo Linna meenutustel) või kogunisti Tšehhi filosoof J. Komenski (kes elas aastatel 1592–1670). See nimi esineb veel 2001. aastal "Eesti kullafondi" sarjas ilmunud Ivo Linna kogumikplaadil.[4]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]