Assassin's Creed Unity

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Videomängu logo

"Assassin’s Creed Unity" on Ubisoft Montreali välja töötatud ja Ubisofti avaldatud ajalooline seiklusmärulimäng. Mäng ilmus 2014. aasta novembris järgmiste mänguplatvormide jaoks: Microsoft Windows, PlayStation 4 ja Xbox One. "Assassin’s Creed Unity" on kaheksas mäng "Assassin's Creedi" mängusarjas.

Mängu sündmustik toimub XVIII sajandi Pariisis, kuid sisaldab ka väljamõeldud elemente. Väljaandjad esitlesid mänguritele uut, austria-prantsuse päritolu assassinit Arno Doriani.

Mängu protsess[muuda | muuda lähteteksti]

Mängu sündmustik leiab aset Prantsuse revolutsiooni ajal, mis toimus 1789. aastal, kui Prantsusmaa korraldas oma riigi valitsemiskorra ümber monarhiast vabariigiks. Peamised sündmused toimuvad 5 aasta jooksul, alustades Bastille vallutamisest ja retkest Versailles' lossi kuni kuninga hukkamiseni. Just nendel aegadel pandi lõpp sotsiaalsetele seisustele ja oli loodud võrdsus inimeste vahel[1].

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Tänapäeva assassinid paluvad mängijat leida Elutarga (Sage'i) jäänuseid Arno mälestustes Animuse abil. Animus on masin, mis võimaldab uuesti läbi elada esivanemate mälestusi. Elutarga jäänuste olulisus seisneb selles, et see sisaldab jõudu, mille abil Templiordu tahab maailma juhtida ja kontrollida.

Süžee avaneb ümber noore assassini, kelle nimi on Arno Dorian. Arno on sündinud Versailles's ning tema isa on assassin. Tema isa tapeti, kui ta oli veel noor, ning ta lapsendati, teadmata, et tema uus perekond on kõrgel positsioonil Templiordus ja uus isa on üleüldse selle juht Francois de la Serre. Uues perekonnas kohtub ta oma tulevase väljavalitu Eliza de la Serre'iga, kes on Francois' tütar.

Mitu aastat hiljem nägi Arno pealt Eliza isa, kes oli Templiordu juht Francois de la Serre, mõrva. Seetõttu süüdistati just teda kuriteo toimepanemises ning ta saadeti Bastille vanglasse. Seal kohtub Arno kinnipeetava Pierre Belleckiga, kes on assassin. Nad põgenevad vanglast ja Belleck kutsub teda assassinide vennaskonda. Arno astub pikkade trennide järel vennaskonda ning hiljem täidab nende missioone ja aitab lihtrahva revolutsiooni toimumiseks. Templiordu on loomulikult revolutsiooni vastu ning mõne aja pärast selgub, et uus Templiordu juht on François-Tom Germain.

Mängu peasüžee koosneb 12 missioonist, mille käigus Arno tapab erinevaid Templiordu liitlasi ning otsib Germaini, kuna hiljem selgub, et hoopis tema oli Eliza isa surma taga. Viimasel missioonil siseneb Arno koos Elizaga templisse, kuhu olid peidetud Elutarga jäänused, ja tapab Germaini, kuid ka Eliza saab surma. Tänapäeva assassinid teavitavad mängijat, et missioon on lõpetatud, Elutarga jäänused on peidetud.[2]

Tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

Suur osa mängu tegelastest olid päris inimesed, kuid kõik kokkupuuted on suuremas osas väljamõeldised.

Mängijate tagasiside[muuda | muuda lähteteksti]

"Assassin's Creedi" sari on saanud kriitikutelt peamiselt positiivseid kommentaare. 2016. aasta septembri seisuga on sarja mänge müünud üle 100 miljoni eksemplari, saades Ubisofti enimmüüdud frantsiisiks ja kõigi aegade kõige kõrgemate müügi videomängude frantsiisiks. Mängijate hinnangud on keskmised, sest mäng sisaldas algul palju programmilisi vigu, kuid tarkvarauuendusega saadi neist suuremas osas jagu.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Tyler Marx. "Social Class and Revolution".[alaline kõdulink]
  2. "Everything You Need To Know About Assassin's Creed Unity". Originaali arhiivikoopia seisuga 12. detsember 2017.
  3. Metacritic. "Assassin's Creed Unity".