Assassin's Creed Unity

Allikas: Vikipeedia
Videomängu logo

"Assassin's Creed Unity" on Ubisoft Montreali loodud ja Ubisofti avaldatud ajalooline seiklusmärul. Mäng ilmus 2014. aasta novembris järgmistel mänguplatvormidel: Microsoft Windows, PlayStation 4 ja Xbox One. "Assassin's Creed Unity" on kaheksas "Assassin's Creedi" mäng.

Mängu sündmustik toimub XVIII sajandi Pariisis, kuid sisaldab ka väljamõeldud elemente. Mängus tutvustati mängijatele uut, austria-prantsuse päritolu palgamõrvarit Arno Doriani.

Mängu protsess[muuda | muuda lähteteksti]

Mängu sündmustik leiab aset 1789. aasta Prantsuse revolutsiooni ajal, kui Prantsusmaa korraldas oma riigi valitsemiskorra ümber monarhiast vabariigiks. Peamised sündmused toimuvad 5 aasta jooksul, alustades Bastille vallutamisest ja retkest Versailles' lossi kuni kuninga hukkamiseni. Just nendel aegadel pandi lõpp sotsiaalsete seisuste olulisusele ja loodi võrdsus inimeste vahel.[1]

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Tänapäeva palgamõrvarid paluvad mängijal Animuse abil Arno mälestustest Elutarga (Sage'i) jäänused leida. Animus on masin, mis võimaldab uuesti läbi elada esivanemate mälestusi. Elutarga jäänused on olulised, sest need sisaldavad jõudu, mille abil Templiordu tahab maailma juhtida ja kontrollida.

Mängu süžee keerleb ümber noore palgamõrvari, kelle nimi on Arno Dorian. Arno on sündinud Versailles's ning tema isa oli palgamõrvar, kes tapeti, kui ta oli veel noor. Arno lapsendati, teadmata, et tema uus perekond on kõrgel positsioonil Templiordus ja tema uus isa on kogu organisatsiooni juht Francois de la Serre. Uues perekonnas kohtub ta oma tulevase pruudi Eliza de la Serre'iga, kes on Francois' tütar.

Mitu aastat hiljem näeb Arno pealt Eliza isa mõrva. Seetõttu süüdistatakse just teda kuriteo toimepanemises ning ta saadetakse Bastille vanglasse. Vanglas kohtub Arno kinnipeetava Pierre Belleckiga, kes on palgamõrvar. Nad põgenevad vanglast ja Belleck kutsub teda palgamõrvarite vennaskonda. Arno astub pika treeningu järel vennaskonda ning täidab hiljem nende missioone ja aitab lihtrahvast revolutsioons. Templiordu on loomulikult revolutsiooni vastu ning mõne aja pärast selgub, et uus Templiordu juht on François-Tom Germain.

Mängu põhitegevus koosneb 12 missioonist, mille käigus Arno tapab Templiordu liitlasi ning otsib Germaini, kuna hiljem selgub, et hoopis tema oli Eliza isa surma taga. Viimasel missioonil siseneb Arno koos Elizaga templisse, kuhu olid peidetud Elutarga jäänused. Seal tapab ta Germaini, kuid ka Eliza saab surma. Tänapäeva palgamõrvarid teavitavad mängijat, et missioon on lõpetatud, Elutarga jäänused on peidetud.[2]

Tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

Suur osa mängu tegelastest olid päris inimesed, kuid suur osa kokkupuuteid on väljamõeldised.

Mängijate tagasiside[muuda | muuda lähteteksti]

"Assassin's Creedi" sari on saanud kriitikutelt peamiselt positiivseid kommentaare. 2016. aasta septembri seisuga on sarja mänge müüdud üle 100 miljoni eksemplari, mis teeb sellest Ubisofti enimmüüdud videomängu sarja ja kõigi aegade enimmüüdud videomängude sarja. Mängijate hinnangud on keskmised, sest mängus oli algul palju programmi vigu, kuid tarkvarauuendusega saadi neist suuremas osas jagu.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Tyler Marx. "Social Class and Revolution".[alaline kõdulink]
  2. "Everything You Need To Know About Assassin's Creed Unity". Originaali arhiivikoopia seisuga 12. detsember 2017.
  3. Metacritic. "Assassin's Creed Unity".