Arutelu:Sotsiaalne võrgustik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas mitte parem pealkiri poleks sotsiaalvõrgustik. --213.35.213.254 3. jaanuar 2012, kell 18:19 (EET)

terminoloogiline rusikareegel ütleb tõesti, et lühem termin on eelistatum, kui lühidus mingit sisulist kadu kaasa ei too. V-o on suhtlusvõrgustik veel paremini mõistet selgitav? --Bioneer1 4. jaanuar 2012, kell 12:23 (EET)
Minu meelest ka on "sotsiaalvõrgustik" palju parem, sest "sotsiaalne võrgustik" tavaliselt ei öelda. "Suhtlusvõrgustik" annab küll paremini mõistet edasi, kuid see pole nii levinud sõna. Andres 8. jaanuar 2012, kell 07:42 (EET)

Oi, aga kui ma nüüd artiklit lugesin, siis selgub, et siin räägitakse hoopis millestki muust. Sotsiaalvõrgustiku ja suhtlusvõrgustiku all mõeldakse ju tavaliselt hoopis suhtlusportaale. Andres 8. jaanuar 2012, kell 07:47 (EET)

Eriti siis, kui pidada silmas, et maailm (väljaarvatud mõned riigid, kus nii mõndagi blokeeritakse) on endiselt ja ikka veel "internetistumise" teel...

Mu meelest peaks selle artikli pealkiri olema à la "Sotsiaalvõrgustik/Sotsiaalne võrgustik (sotsioloogia, tööturu sotsioloogia, reklaam, tellimustöö vms)", mitte niiviisi, et "Sotsiaalvõrgustik" suunab automaatselt siia (vt nt lehti: Social network/ Социальная сеть).
Lisaks, kui mõni kaastööline poetaks mõnda artiklisse lause à la "[[sotsiaalvõrgustik]]us ilmunud teadete kohaselt langetas ülimkohus otsuse, mille kohaselt tuleb hr/pr XY-le tagastada kogu temalt mullapinna/rahapaberi vahetamiste käigus ebaõiglaselt eemaldatud vara ja inimeste lugupidamine...", siis oleks sellise lingi lisamine eksitav, in my humble opinion (=MTAK - minu tagasihoidlikku arvamuse kohaselt) ~ Pietadè (arutelu) 3. juuli 2014, kell 09:05 (EEST)

Leheküljed, mis viitavad lehele "Sotsiaalne võrgustik" — paras "pudru", MTAK ~ Pietadè (arutelu) 3. juuli 2014, kell 09:39 (EEST)

Kõik õige, aga siin ei ole tarvis midagi muuta. Tuleb teha selle artikli hakatus, mis räägib meid huvitavast teemast, ja märksõnad ümber suunata, päisesse ka link siia. Andres (arutelu) 3. juuli 2014, kell 09:44 (EEST)
Tõlkisin mõned hakatuslaused ja lisasin pildi, ülejäänuks mul praegu võimalused puuduvad, kahjuks. ~ Pietadè (arutelu) 3. juuli 2014, kell 11:06 (EEST)
À propos, mille alla peaks näiteks käima naabrivalve gruppide ühendus?Pietadè (arutelu) 3. juuli 2014, kell 13:04 (EEST)

Ainult üks link oli sotsioloogia suunas, need peaks nüüd korras olema.
Google´i otsing annab tulemuseks:
Suhtlusvõrgustik – About 556,000 results (0.36 seconds) + Sotsiaalvõrgustik – About 54,400 results (0.31 seconds), ja kõik peamiselt internetiga seonduvad.
Seega tundub minule loogilisem jätta Suhtlusvõrgustik (Internet) ilma sulgudes täpsustuseta (artiklis peamiselt ru wi esimene lause, mille linkide sidususes eestikeelsete artiklitega väga kindel pole + it wi võrgustike loend) ja lisada siinsele pealkirjale (sotsioloogia).
Google´i järgi ja muidu ka tundub, et interneti-põhine tähendus on "valdavalt valdavam" ja seega oleks ümbersuunamine täpsustuslehe kaudu kasutaja aja raiskamine. ~ Pietadè (arutelu) 3. juuli 2014, kell 15:54 (EEST)

Ilmselt on Google´i algoritmid niiviisi koostatud, et nii "sotsiaal-" kui "suhtlusvõrgustik" annavad otsingutulemustes esikohale käesoleva artikli (ilmselt jäävadki andma), kust otsija saab lingi kaudu muidugi edasi ka lehele, mida otsis, aga, see on aja raiskamine, MTAK (=imho), seega ei hakka aja kokkuhoiu huvides ülalöeldut kordama. Pietadè (arutelu) 3. juuli 2014, kell 23:12 (EEST)