Arutelu:Saatkond

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Saatkond võib tähendada ka erilist delegatsiooni. Andres 19. aprill 2008, kell 11:08 (UTC)


Selle arutelu jätkuks: lisatud tekst käib sünonüümse suursaatkonna kohta, eks ole? Kas saan õigesti aru, et saatkondade ja suursaatkondade eristus põhineb siin mainitud suurriikide ja teiste riikide eristamisel? Sellisel juhul pole saatkonnad minu meelest kuhagi kadunud, neid nimetatakse lihtsalt nüüd samuti suursaatkondadeks. Kui siin peaks olema juttu mingis muus tähenduses saatkonnast või muus tähenduses saadiku juhitavast diplomaatilisest esindusest, siis tuleks see selgelt välja tuua. Praegu on eristamine segane või siis vananenud. Pikne 15. juuni 2014, kell 10:50 (EEST)

Lisatud tekst käib praeguses mõistes suursaatkonna kohta ja see peaks olema artiklis Suursaatkond (või Diplomaatiline esindus).
Eristamine on küll ajalooline selles mõttes, et saatkondi enam pole, aga see olukord tekkis minu arusaamise järgi sellepärast, et saatkondadest loobuti (saatkondadest saud suursaatkonnad). Artikkel saatkonna kohta peab alles jääma. Andres (arutelu) 15. juuni 2014, kell 12:35 (EEST)
Kas saatkonnal ja suursaatkonnal (endises tähenduses) oli ka mingi sisuline vahe, peale selle, et erinevates olukordades lihtsalt nimetati neid erinevalt? Ajalooline tähendus minu meelest ei peaks olema siin põhitähendus. Pikne 15. juuni 2014, kell 13:19 (EEST)
Sisulise vahe kohta endises tähenduses ma ei tea, aga vaatasin, et diplomaatiliste suhete Viini konventsioonis, mis on üks alusdokumente, jagatakse esinduse juhid kolme klassi ning suursaadik asub saadikust ikkagi kõrgemal. Tavakasutuses ei ole ikkagi vahet, kas räägitakse suursaadikust või saadikust, sest viimati kui ma saatkondi Eesti Välisministeeriumi lehel vaatasin, siis ühelgi riigil ei olnud lihtsalt saatkonda, samas mõne suursaatkonna kodulehel on saatkonna ja suursaatkonna mõiste kasutamine vaba ja segamini. Selguse mõttes on tõepoolest targem lisatud tekst kanda üle artiklisse Suursaatkond. Chaffy18 (arutelu) 15. juuni 2014, kell 13:54 (EEST)
Saatkonna ja suursaatkonna töös ja otstarbes ei pruugigi vahet olla, aga sel juhul oleks mõtet rääkida asjast endast artiklis Diplomaatiline esindus. On või on olnud teisigi esinduse tüüpe (nimetusi), nagu erimissioon ja täievoliline esindus. Artiklis saatkonna kohta tulebki minu arust rääkida sellest, mis eristab saatkonda suursaatkonnast. Andres (arutelu) 16. juuni 2014, kell 01:15 (EEST)