Arutelu:Read

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kange tahtmine on see kustutada, sest see tekst loetav küll ei ole -- Ahsoous (arutelu) 31. oktoober 2012, kell 11:40 (EET)


Tegin selle artikli lihtsalt sõna seletuseks, mida ma enda poolikus artiklis palju kasutan. Kiirustasin ja ei vaadanud eelvaadet, kuid sellest täispikka artiklit ma luua niikuinii ei plaani ja praegusel kujul ma loodan et see aitab lihtsalt veidi aru saada, mida read tolles tekstis tähendab. Eestikeelset vastet sellele ma parem ei leiutaks. Koduu (arutelu) 31. oktoober 2012, kell 14:41 (EET)

Kõigepealt - tegu ei ole artikliga /ja algusjutu järgi ei kuulu see isegi mitte Vikipeediasse vaid pigem sõnastikku/. Ja see jutt ei ole mitte eesti keel, vaid kurat teab mis. -- Ahsoous (arutelu) 31. oktoober 2012, kell 15:21 (EET)
Kuidas seda kõnes kasutatakse eesti keeles? /reed/?--Morel (arutelu) 31. oktoober 2012, kell 17:22 (EET)
ilmselt tuleks termin panna kaldkirja, sest hääldus ja kirjapilt erinevad. Hääldus on eeldatavasti /riid/. Kui termin fikseeruma hakkab häälduskujul /riid/, siis saab kaldkirja maha võtta ja teisaldada uue terminikuju alla, nt "riid"--Bioneer1 (arutelu) 1. november 2012, kell 16:05 (EET)
Vabandused, ei teadnud, et vikis on mingi sõnastikuversioon. Plaanitud oli ta muidu jah rohkem selles formaadis, kui arvate õigeks siis liigutage julgelt kogu tekst sinna (vastuseks Ahsoous-ile). Häälduse kohalt olen ise kuulnud ka midagi "riid"-i sarnast. Koduu (arutelu) 1. november 2012, kell 17:27 (EET)
Ega ma ka seda sõnastikku ei kasuta. Usun, et siit tegelikult õnnestub artikkel täiesti luua, praegu on see tekst lihtsalt liiga segaselt kirja pandud. Tutvu sellega, kuidas teised artiklid kirjutatud on ja saad usutavasti ise selle lehekülje korda tehtud. Ahsoous (arutelu) 1. november 2012, kell 20:22 (EET)