Arutelu:Hariliku rästiku mürk

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Arutelu:Rästikumürk)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


Selle artikli pealkiri võiks olla siis Rästiklaste mürk ? Ilmselt on hakatud kirjutama artiklit hariliku rästiku mürgist, aga kuna "rästikumürk" on laiema tähendusega siis hiljem on osaliselt copy-paste stiilis loodud teine artikkel: Hariliku rästiku mürk. Paistab et nende mõlemate artiklite sisu (rästikumürk, Hariliku rästiku mürk) on omakorda osaliselt kopeeritud tekst artiklist Rästiklased alapealkirja "Rästiklaste kasutamine teaduses" alt... Mustvalge (arutelu) 30. juuni 2016, kell 00:14 (EEST)

Hariliku rästiku mürk on droogi nimi, see peakski olema omaette artikkel. See artikkel siin on ebamäärane selles mõttes, et siin ei mainita ühtki konkreetset madu peale hariliku rästiku. Andres (arutelu) 30. juuni 2016, kell 00:35 (EEST)
Rästikumürk ei paista olevat tähenduselt päris sama mis rästiklaste mürk. Näiteks SA TÜK Anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku rästikuhammustuse ravijuhises on rästikumürk hariliku rästiku (Vipera berus) mürk, st märkides kitsamalt vaid hariliku rästiku mürki.. Siin artiklis on esimes lauses viide kogu rästiklaste sugukonnale, edaspidi on tekstis perekond rästiku mürgist. Seepärast tundub et pealkiri "Rästikumürk" pole kõige selgem.. või millest see artikkel peaks olemagi. Mustvalge (arutelu) 30. juuni 2016, kell 02:06 (EEST)
Ei ole küll. See pealkiri võib tähendada 'hariliku rästiku mürk' või 'rästiku perekonna mao mürk'. Kui jutt on rästiklaste mürgist, tuleks pealkirja muuta.
Siin võiks olla ümbersuunamine artiklile Hariliku rästiku mürk. Andres (arutelu) 30. juuni 2016, kell 08:21 (EEST)

Rästiklaste mürk oleks vb veel selles mõttes parem nimetus, et kuna näiteks lõgismaod on rästiklaste alamsugukond ning lõgismadude puhul on samuti tegu mürkmadudega, siis oleks eksitav lõgismao mürgist rääkides nimetada seda "rästikumürgiks"... Mustvalge (arutelu) 30. juuni 2016, kell 00:31 (EEST)

Jah. Andres (arutelu) 30. juuni 2016, kell 08:22 (EEST)