Arutelu:Psühholoog

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kõige kõrgema tasemega psühholoogid on kliinilised psühholoogid ja neuropsühholoogid ning akadeemilise uurimistööga tegelevad psühholoogid.

Miks nii? Andres 31. juuli 2007, kell 20:36 (UTC)


Ehh, peab ikka viitamise ära õppima. Esimene on võetud EP liidu kodulehelt, teine ingliskeelsest wikist Pamukamu 31. juuli 2007, kell 21:52 (UTC)

Küsimus on selles, mis mõttes on nad kõrgema tasemega ja mille põhjal saab seda otsustada. Andres 31. juuli 2007, kell 22:06 (UTC)

Mina panin "lisa viide" mallid. Pamukamu ilmselt vastas neile. Ega viitamise kohta eesti vikis vist mingit juhendit ei ole, aga kõige parem on kopida mõnest artiklist, kus viited ees. (Kasvõi inglise viki artiklist.) Võib ka panna lihtsalt lingi nurksulgudesse.--Heiki e 31. juuli 2007, kell 22:12 (UTC)

Väga hea, võimalik kontrollida, kuidas asjast mitte midagi teadev inimene saab instruktsioonist aru: Vikipeedia:Viitamine.--Ken 31. juuli 2007, kell 22:34 (UTC)

Uus esimene lõik[muuda lähteteksti]

Kirjutaks esimese lõigu ümber nii:

  • Psühholoog on psühholoogiaalase erialase ettevalmistusega spetsialist. Psühholoogiks kutsutakse nii erialase teadmisloomega tegelevaid teadlasi kui selle rakendajaid nagu kliinilised-, kooli- ja organisatsioonipsühholoogid. Eestis on sarnaselt muu maailmaga tänapäeval levinud praktik-teoreetik mudel, mille järgi tegelevad rakenduspsühholoogia praktiseerijad ka teoreetilise uurimistööga. Eesti Psühholoogide Liiduga liitumiseks peab olema vähemalt psühholoogia magistrikraad. Tkivisik (arutelu) 2. aprill 2014, kell 18:11 (EEST)Vasta[vasta]

Psühholoogiaga tegelev teadlane ei pea olema erialase ettevalmistusega, ta võib tulla ka muult erialalt. Psühholoogia algaegadel tegelesid psühholoogiaga põhiliselt filosoofid.

Sõnal "psühholoog" on mitu tähendust, millest põhilised on:

  1. teadlane, kes teeb uurimistööd psühholoogia alal
  2. psühholoogi ametikohal töötav inimene või professionaalne psühholoogiline nõustaja
  3. psühholoogi kvalifikatsiooniga inimene

On veel teisi tähendusi, nagu psühholoogiahariduse omandaja, teiste inimeste motiivide jms mõistja ja arvestaja.

Kõik tähendused tuleks avada vikisõnastikus. Arvan, et siin tuleks rääkida kahest esimesest. Allpool tuleks selgitada, milles võib seisneda praktiku erialane tegevus. Milliseid kvalifikatsiooninõudeid psühholoogile esitatakse, see pole olemuslik ega pea olema avalõigus. See erineb eri aegadel ja kohtades.

See, et praktikud tegelevad ka uurimistööga, on avalõigus hoopiski kõrvaline. See peaks olema allpool. Andres (arutelu) 3. aprill 2014, kell 10:13 (EEST)Vasta[vasta]

Nõus, et alguses räägiks üldiselt, siis keskenduks (Andrese) loetelu esimesele kahele. Nõus, et laiem tähendus võiks välja tulla Vikisõnastikus, mitte siin. Nõus, et kvalifikatsiooninõuded võiks olla allpool (Eesti lõigu juures?) Tkivisik (arutelu) 13. aprill 2014, kell 15:33 (EEST)Vasta[vasta]

Eestit puudutav peaks olema selgelt eraldi, omaette alapealkirja all. Andres (arutelu) 12. aprill 2014, kell 22:58 (EEST)Vasta[vasta]

Nõus. Tkivisik (arutelu) 13. aprill 2014, kell 15:33 (EEST)Vasta[vasta]