Arutelu:Pakktee

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Jäin natuke hätta teistesse keeltesse linkimisel. Näiteks inglise ja saksa keeles on samal teemal 2 artiklit.

Vanemaid pakkteid käsitlevad artiklid Timber trackwayhttps://en.wikipedia.org/wiki/Timber_trackway ja Vorgeschichtlicher Moorweghttps://de.wikipedia.org/wiki/Vorgeschichtlicher_Moorweg. Nendega haakub sisuliselt ka leedukeelne Medgrinda. Nii on mul praegu lingitud ka.

Teine grupp on Corduroy roadhttps://en.wikipedia.org/wiki/Corduroy_road ja Knüppeldamm https://de.wikipedia.org/wiki/Kn%C3%BCppeldamm, millede osalised tõlked on taani, prantsuse, itaalia, hollandi, vene ja ukraina keeles. Samasse on lingitud ka lakoonilised artiklid rootsi, soome ja norra keeltes.

Kas praegused eestise artikli muukeelsed lingid on OK? Kas moodsamate puidust teede teemal peaks eraldi artikkel olema? --Yx teine (arutelu) 4. jaanuar 2017, kell 15:46 (EET)

Laudtee kohta võiks küll eraldi artikkel olla, aga selle vaste on boardwalk. Selle corduroy road vasteks oleks siis nt palktee? Kas see on piisavalt erinev asi pakkteest, et seda eraldi mõisteks pidada, selle kohta ma vastust anda ei oska. Ivo (arutelu) 4. jaanuar 2017, kell 16:29 (EET)