Arutelu:Pärnu Postimees

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pärnu Postimees on oluline leht, keegi pidi hakkama seda lugu kirjutama. Lugu on muidugi pooleli ja siin on palju täiendada.

On olemas artikkel Perno Postimees. Adeliine 16. aprill 2009, kell 16:10 (UTC)

Jah, tõesti. Kuidas seda asja arukalt lahendada? Ajalehel Pärnu Postimees on soliidne ajalugu. Eesti lehed, mis ilmuvad ka tänapäeval ning on pika ajalooga, väärivad kõik käsitlemist. Samas aga on oluline ka, et käsitletaks vanu ajalehti, mis on oluline ja väärikas osa meie kultuurist ja ajaloost. Eesti ajalehede loendis on Pärnu Postimees sees, Perno Postimeest mitte. Kas peaks selle sinna lisama? --Vikker 16. aprill 2009, kell 16:40 (UTC) P.S. Samas on see aga sees kategoorias "Eesti ajalehed", kus ei ole praegu Pärnu Postimeest.

Ma mõtlesin seda, et kui tegemist on ühe ja sama ajalehega, võiks nendest rääkida ühes artiklis. Adeliine 16. aprill 2009, kell 16:52 (UTC)

Jah, põhimõtteliselt on see ju lähedane või osalt isegi sama materjal. Kas suurem ajalugu (Pärnu Postimees) peaks siis väiksema ja vanema (Perno Postimees) alla neelama? Loendite ja kategooriatega saaks muidugi korda, ja kui keegi otsiks Perno Postimeest, siis saaks ta kätte selle lingist, mis on leheküljel Pärnu Postimees. Kas nii sobiks? --Vikker 16. aprill 2009, kell 17:09 (UTC)

Jah, Perno Postimehe artikli võiks liita selle artikliga ja teha sealt ümbersuunamise. Adeliine 16. aprill 2009, kell 17:36 (UTC)

1. Ajalehtedel on väljaandjad, (pea)toimetajad, tegevtoimetajad. 2. Vahel on need ametid kattunud , vahel mitte. Näiteks L. Suburg tegi vahepeal lehte, aga alla kirjutas teine. 3. Pärnu Postimehes järjepidevaks loetud ajaloos on väljaande nimetus korduvalt muutunud ja ei ole veel päris selge, kes oli mis aastatel täpselt mis ametis. 4. Tuleb edasi uurida. Eks siis vormista osa Toimetajad teisiti.--Vikker 29. aprill 2009, kell 06:17 (UTC)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 23:25 (EEST)


Katkine link 2[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 23:25 (EEST)

Praegune Pärnu Postimees ei ole mitte kuidagi sama leht mis Perno Postimees. Andres (arutelu) 2. september 2017, kell 19:21 (EEST)

Tartu Maa Rahva Nädala Leht[muuda lähteteksti]

pealkirja kirjaviis erineb, algselt vist Tarto Ma-Rahva Näddali-Leht. on vist pigem esimene eestikeelne perioodiline nädalaleht. juhul kui ikka ilmus pealkirjale vastavalt, iga nädal. mõnda aega vähemalt. BirgittaMTh (arutelu) 3. aprill 2019, kell 09:52 (EEST)

BirgittaMTh, kirjutis on eestikeelses wikis olemas, vt Tarto maa rahwa Näddali-Leht. suwa 3. aprill 2019, kell 11:18 (EEST)
justnimelt. need artiklid võiks kooskõlas olla. selgelt märgitud - ja allikaviitega muidugi - mis mõttes on Pärnu Postimees eesti perioodikale alusepanija, kui ta ei ole esimene eestikeelne perioodiline väljaanne (Lühhike öppetus..) ega esimene eestikeelne ajaleht. ma olen olnud juba kahes mälumängus, kus väidetakse, et Pärnu Postimees on esimene eestikeelne ajaleht. ühel juhul koguni et on esimene Eesti ajaleht (Revalsche Post-Zeitung) BirgittaMTh (arutelu) 3. aprill 2019, kell 14:21 (EEST)