Arutelu:Natricinae

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Artiklis Maolised on selle asemel eraldi sugukond Nastricidae.

Tere Andres!
Sa ilmselt mõtlesid kirjutada sugukond Natricidae ja seda ta on ka (osana
siin :[1]
ja siin : Family Natricidae W (Natricinae in Pyron et al. 2013) [2]
aga nl ja de wikipedia annavad nemad lugejatele alamsugukonda liigitatuna....
kuna esmast allikat minul pole ja wikipedia kasutab nii kuidas . . - loetakse kohati soovituslikult kehtivaks ju McDiarmid'i süstemaatikat (1999)
aga samas pole ju hiljem raske muuta taksonitabelit... hetkel ma ei tea...
Mariina 29. september 2013, kell 08:38 (EEST) alias Простота
Jah. Pole ju ühtainsat süstemaatikat. Artiklis Maolised on praegu olemas süstemaatika roomajate andmebaasi järgi, aga küllap sedagi muudetakse, näiteks Maieri jt (2013) artiklis on pisut teistsugune süsteem. Andres (arutelu) 29. september 2013, kell 09:53 (EEST)


See võiks olla eesti keeles pärisnastiklased, aga see nimi on "Loomade elus" hoopis alamsugukonnal Colubrinae. Nüüd aga arvatakse vilbasnastikud hoopis eraldi sugukonda. Andres (arutelu) 28. september 2013, kell 22:50 (EEST)

Mul see ettevaatamine ei õnnestu hästi kui jõuan (jõuab, jõutakse, luuakse, kirjutatakse...) artiklini siis saab ehk täpsemalt...
Mariina 29. september 2013, kell 08:38 (EEST)alias Простота
Mõtlen lihtsalt, et eestikeelsete nimetustega on keerulised lood. Andres (arutelu) 29. september 2013, kell 09:53 (EEST)
Jah see on hea, et Sa roomajate andmebaasi süstemaatika maoliste artiklisse tõid, selles on nüüd abi ka eestikeelsete nimetuste vaatamiseks ja surmkindlalt on minul raske madude puhul nii ladina-, inglise-, saksa-, hollandi, poola-, soome- jah ka eestikeelsete nimetustega
aga mulle tundub, et Sina tead neid hästi ja paremini...
Mariina 29. september 2013, kell 10:13 (EEST) alias Простота
Hetkel ei leidnub ülesse aga olen näinud teistes vikipeediates ka taksonitabeleid, kus on taksonoomiline süstemaatika ja siis kriipsude all ka fülogeneetiline süstemaatika aga mina ei oskaks neid ka taksoni malli lisada- nimelt ei näita taksonitabel ka kõike sinna lisatut mitte alati..
Mariina 29. september 2013, kell 10:30 (EEST) alias Простота