Arutelu:Modernne riik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kustutada, kuna tegemist on originaaluurimusega ning tekst on peaaegu sõna-sõnalt kopeeritud Paul Tammerti omakirjastuslikust väljaandest.--Lulu (arutelu) 10. aprill 2021, kell 10:16 (EEST)


See artikkel oli esitatud kustutamiseks kaks nädalat tagasi. Ettepaneku kustutamiseks tingis selle originaaluurimuslik sisu, mis ei ole kooskõlas Vikipeedia reeglitega – vt Vikipeedia:Põhimõtted ja Vikipeedia:Mida Vikipeedia ei ole. Kuna kahe nädala jooksul ei ole kustutamise põhjust vaidlustatud, siis lähiajal see artikkel ka kustutatakse.--Lulu (arutelu) 24. aprill 2021, kell 15:51 (EEST)

Minu meelest lihtsalt prügikasti visata pole mõtet. Tuleb asjasse rohkem süveneda. Mõiste on kindlasti olemas, vt näiteks: Spruyt, Hendrik (2002). "The Origins, Development, and Possible Decline of the Modern State". Annual Review of Political Science. 5 (1): 127–149. Andres (arutelu) 24. aprill 2021, kell 16:51 (EEST)
Nõustun Andresega, see mõiste on olemas. - Melilac (arutelu) 25. aprill 2021, kell 19:53 (EEST)

See mõiste kuulub Paul Tammerti omaloomingulisse teooriasse.

„Ajaloolises arengus võib riikluse arengut kirjeldada järjestuses:

linnriik > militaarriik > territoriaalriik > modernne riik > sotsiaalriik > kodanikuühiskond.

Tammert, Paul (2018). Millist riiki. Tallinn: Aimwell. Lk 8-24. 

Riikluse vormid esitatuna nende ajaloolise ja loogilise arengu järjekorras.

--Lulu (arutelu) 26. aprill 2021, kell 07:35 (EEST)

No ei kuulu ju, näiteks siin on ülevaade Cambridge'i ülikooli vastava mõiste käsitlusest. Hea käsitlus vastavast nähtusest on ka Gerald F. Gausi ja Chandran Kukathase üllitis Handbook of political theory. - Melilac (arutelu) 27. aprill 2021, kell 17:59 (EEST)
Asi on ju praeguses sisus, mitte selles, et mõistet justkui poleks olemas. Kas näiteks mõni usaldusväärne allikas järjestab riikluse vorme nii nagu siin joonisel näidatud? Pikne 27. aprill 2021, kell 18:22 (EEST)
Kui mõiste on olemas, siis tuleb ümber kirjutada. Andres (arutelu) 27. aprill 2021, kell 22:32 (EEST)
Ei, Andres, ei. Kui mõiste on olemas, siis tuleb mõtlema hakata, kas lihtsam on kustutada ja uuesti teha, või ümber kirjutada. Siin on kindlasti hääletust vaja. - Melilac (arutelu) 28. aprill 2021, kell 07:08 (EEST)

Suht tehniline küsimus. Kustutamise puhul kaob selle artikli muudatuste ajalugu ja saab uuesti alustada tühjalt lehelt. --Lulu (arutelu) 28. aprill 2021, kell 14:14 (EEST)

Jah, täpselt. Võrreldes artikliga Militaarriik, kus ajalugu pole minu meelest vajalik ja tühjalt lehelt alustamine oleks eelistatav (see, et inglismaal on vallutuseelse aja meeste y-kromosoomid asendunud, naiste omad säilinud, on argument, mille peale Aleksei Turovski keeraks hauas ringi, kui ta surnud oleks, Indias oli sõjameeste klassil väga konkreetne koodeks, mis viis tähendas, et sõditi üksnes sõjameestega, Jaapanis moodustus sõjameeste klass ja tekkis midagi ariklis kirjeldatu laadset alles Heiani ajastu lõpus, mil piir oli juba Honshu saare põhjaosas, ja maa laienemine katkes just nimelt militaarriigi etapil jne...), siin artiklis sisu ja mõiste lahknevused väiksemad, ja võimalik, et ümber kirjutamine oleks lihtsam. - Melilac (arutelu) 28. aprill 2021, kell 17:27 (EEST)