Arutelu:Malev

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas ainult ordu, või ka piiskoppide? Ja kas malev kui termin esineb allikais juba enne Henriku kroonikat? --IFrank (arutelu) 9. september 2013, kell 22:23 (EEST)

Eelmise versiooni definitsioon: ... Muinas-Eestis sõjaväe koondüksus ning keskajal (alates 13. sajandi teisest veerandist) Liivi ordu abiväeosa, mis oli kogutud ühest või mitmest kihelkonnast või maakonnast. See koosnes tavaliselt jalaväelastest.

Liivi ordu abiväe ja jalaväe koha jätsin uuest versioonist välja, sest ei leidnud viidet neile väidetele. Ühtlasi on veidi ebaselge, kas malev tähendab tagantjärgi moodustatud, tänapäevast mõistet muinasaegse Eestimaa kirjelduseks, või tahetakse öelda, et see oli juba muinasajal endal kasutatud mõiste. Viimasel juhul oleks praegune definitsioon kahtlane – kuidas on olemasolevate nappide andmete najal võimalik teada, et sõnal selline spetsiifiline Muinas-Eesti keskne tähendus oli? Lähtudes teistest artiklis toodud allikatest oleks sel juhul pigem tegu lihtsalt "sõjaväega" ja siit tuleks hoopis vastavasse artiklisse ümbersuunamine teha. --Minnekon (arutelu) 21. august 2019, kell 00:09 (EEST)

Seletav sõnaraamat [1] lisab, et malev koosnes vabatahtlikest. See muudaks maleva hüpoteetiliseks nähtuseks, sest taoliste Muinas-Eesti armeede kohta minu teada küll andmeid pole. --Minnekon (arutelu) 21. august 2019, kell 00:17 (EEST)