Arutelu:Laagriõlu

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kas mitte seda ei nimetata laagriõlleks? Andres 29. juuli 2007, kell 15:12 (UTC)

üldiselt mitte - Ahsoous 31. juuli 2007, kell 05:29 (UTC)
Esterm juriidiline tõlkeandmebaas annab "laagriõlu" eelisterminiks (ÕS2006 ainsaks mõisteks), sünonüüm "põhjakäärimisega õlu", paralleelvariant "laagerõlu". "Lager" (nt väljend "lager-tüüpi õlled") on võõrkeelne sõna ja peaks olema kursiivis.--Ken 31. juuli 2007, kell 06:45 (UTC)

kes koostas artikli, lisagu viited[muuda lähteteksti]

Olge nii kenad, eks. Tegelikult ma ei taha kustutada, tahan viiteid. Seda reeglit, et eesti vikipeedias viiteid ei pea olema, seda tegelikult ei ole. Kuigi mõni adminn vist üritas midagi sinnapoole väita. ;) Vabandan udususe pärast, aga ma tõesti ei mäleta, kes. Viideteta artiklid ei ole ju absoluutselt kasutatavad ega usaldusväärsed. Näiteks, mul oleks praegu hädasti teada, kuskohast pärineb see eesti uudissõna laagriõlu, et sellega oma toimetamisseisukohta tsementeerida, 1 raamatu tõlke asjus, aga tutkit. Vikipeediast pole mitte miskit abi - mis mõte tal siis üldse on, mh, ah?BirgittaMTh (arutelu) 5. mai 2016, kell 10:38 (EEST)

Sõnade päritolust rääkimine ei olegi Vikipeedia ülesanne. Inimesi, kes mingi artikli on koostanud, ei õnnestu enamasti üles leida, veel vähem millekski kohustada. Jah, väiteid tuleb allikaviidetega kinnitada, aga kaastöid ainult viidete puudumise tõttu ära ka ei kustutata. Võtan märkuse ära. Eks igaüks saab ise otsustada, mil määral ta kirjapandut usaldab. Ka viidetega teksti ei saa pimesi usaldada. Ja igaüks võib Vikipeediat ka ise täiendada ja parandada; pole mõtet vabatahtlikke süüdistada selles, et miski pole täiuslik. Keeleküsimustes aga tuleb abi otsida mujalt, nt siit. --Epp 6. mai 2016, kell 01:57 (EEST)
laagriõlu on kirjas ESTERMis. -- Ohpuu (arutelu) 5. mai 2016, kell 14:50 (EEST)
See sõna on ÕS-is ka sees: [1]. Andres (arutelu) 6. mai 2016, kell 10:36 (EEST)