Arutelu:Kloostrimetsa

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Metsavahi tee ja Sompa tee[muuda lähteteksti]

Tallinna veebikaart [1] näitab Kloostrimetsa asumi piirides ka Metsavahi tee maju nr 21-47. Samas Tallinna tänavate asumipõhine register [2] näitab Metsavahi teed vaid Pirita asumi piires. Eeldan, et veebikaardi asumipiirid on õiged ja need Metsavahi tee majad kuuluvad Kloostrimetsa asumisse. See on ka ainuke loogiline põhjendus Kloostrimetsa asumi 80 elanikule, sest vaevalt, et nii palju inimesi saaks olla sisse kirjutatud teletorni, botaanikaaeda, Metsakalmistu kontorisse või endise motoklubi hoonesse. Paar eramaja on veel, Kiviaia tee 12 ja 14 ning Kloostrimetsa tee 48 ja 50, kuid ka nende elanike arv ei saa nii suur olla.

Teisalt näitab Tallinna tänavate register nagu kulgeks Sompa tee nii Lepiku asumis kui Kloostrimetsa asumis. See on ilmselt viga, sest kõik Sompa tee aadressiga kinnistud jäävad Lepiku asumi piiresse.

Moraal on selles, et registriandmetes on vigu ja neid ei saa alati võtta puhta kullana. Registri kasutaja peab olema targem kui registri koostaja ja andmete sisestaja ja oskama eristada, mis on õige ja kus on tehtud viga.--VillaK (arutelu) 10. jaanuar 2015, kell 16:41 (EET)

See võimalus on alati, et viidatud allikas on viga. Me ei saa nõuda, et artikli algne koostaja kõike kontrolliks. Kollektiivselt peaksime muidugi püüdma vead ära parandama. Kui oled veendunud, et artiklis on viga, siis paranda ning lisa allikas ning märkus, et registris on viga (muidu võidakse hakata tagasi parandama).
Tänava puhul on teoreetiliselt võib-olla võimalik, et asumipiir kulgeb tänava keskel ja ühel pool tänavat ei ole kinnistuid (ma ei kontrollinud konkreetset juhtumit). Andres (arutelu) 10. jaanuar 2015, kell 17:18 (EET)
Ilus oleks muidugi registripidajatele teatada, et me kahtlustame registris viga. Tavaliselt oleme nii teinud KNAB-i, taimenimetuste andmebaasi ja eElurikkuse puhul. Aga ka kultuurimälestiste registri ja tänavate registri pidajatele tasub kirjutada. Andres (arutelu) 10. jaanuar 2015, kell 17:20 (EET)
Teavitasin registripidajat ja ta viis need parandused Tallinna tänavate asumipõhisesse loendisse [3] sisse, KNABis lubas parandada esimesel võimalusel.--VillaK (arutelu) 15. jaanuar 2015, kell 07:20 (EET)