Arutelu:Klient (majandus)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minumeelest klient on ka potentsiaalne ostja või potentsiaalne hüve saaja, kes pakutava vastu huvi tunneb ja keda seetõttu teenindatakse, sõltumata sellest, kas ta teeb tehingu või mitte. Ja hüvesid võidakse pakkujalt saada ka tasuta, ikka on klient. Ja asutustel (nt valitsusasutus, raamatukogu) on kliendid. Adeliine 6. aprill 2018, kell 13:26 (EEST)

Teenindus on teenus. Kas inimene, kes proovib poes jalanõusid jalga või ajab teenindajaga juttu, on klient? Kui poliitik kohtub valijatega, siis kas see valija on klient? Või näiteks inimene läheb politseijaoskonda avaldust kirjutama või trahvi vastu võtma? Või näiteks toidukohtades nn külmarve tegijad? Raamatukogus jm ollakse pigem külastajad. Iga tarbija ei ole automaatselt klient. Potentsiaalne ostja on potentsiaalne klient, loogiline? --Pelmeen10 6. aprill 2018, kell 17:48 (EEST)

Klient (teisisõnu ka ostja) tähendab kommerts-, majandus- ja müügikeeles inimest või inimgruppi, kes on saanud teatud hüvesid toote, teenuse või idee näol. Need hüvised on omandatud jaekaubandusest, otse tootja käest või müügimeestelt (ehk ka vahemees) läbi finantstehingute või vahetuskaubana raha või mõne muu väärtust omava eseme(te) vastu. Võib-olla saab sellest jutust veel midagi välja pigistada.--Andrus Kallastu (arutelu) 7. aprill 2018, kell 21:40 (EEST)