Arutelu:Kiievi ja kogu Vene metropoliit

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Suure kirikulõhe järel jäid Kiievi-Vene ja selle järglasriigid Konstantinoopoli oikumeenilise patriarhi alluvusse

Ei puutu asjasse - nad olid kogu aeg Konstantinoopoli patriarhaadi kanoonilises alluvuses olnud. 90.190.71.25 14. juuli 2015, kell 09:59 (EEST)

Õigem oleks "Kiievi ja kogu Russi metropoliit", sest Vana-Vene riigi asemel peaks kirjutama Kiievi-Russ, sest kui oli olemas see riik, siis ei olnud olemas Venemaad (Rossija). Slaavikeelsed Rus ja Rossija on erinevad mõisted.

Tsitaat: "Neutraalse positsiooni hea näide on tema lähenemine Kiievi-Russi pärandile ning Kiievi-Russi Kiievi-Vene asemel kasutamise argumentatsioon (lk 21). Kuigi viimane on Soome ja Eesti ajalookirjutistes palju levinum termin, tähendab selle kasutamine Vene imperialistlikust narratiivist lähtumist. Pealegi pole sel tõepõhja all, kuna tolleaegse riigi nimetus oli Russ, mitte Rossija (Venemaa). Loodetavasti annab see raamat tõuke teha muutus ka Eesti ajalookirjutamise traditsioonis." https://sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/kuidas-moista-ukraina-ajalugu/ – Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas Octagon11 (arutelukaastöö) 29. aprill 2019.

Me oleme teinud vahet nii: Russ on Vene ja Rossija on Venemaa. Andres (arutelu) 19. aprill 2019, kell 22:38 (EEST)
"Venemaa" asemel peaks olema "Vene". Andres (arutelu) 19. aprill 2019, kell 22:39 (EEST)