Arutelu:Kihnu Veeteed

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

laevatranspordifirma

See mõiste jääb veidi segaseks. Kas veetakse laevu? Kas veetakse inimesi? Kas veetakse kaupu? Sõna firma kasutatakse kõnekeeles küll ettevõtte tähenduses, kuid seadustes ja muudes ametlikes dokumentides sõnast firma hoidutakse, sest firma on varem tähendanud ainult sellist ettevõtet, mille kaubamärgi kasutamise ainuõigus kuulub omanikele. Sõnade tähendus küll aja jooksul muutub, kuid ikkagi on selgem kasutada firma asemel ettevõtet. Laevandusettevõte, meretranspordiettevõte võiksid minu arvates olla täpsemad. Valju 12. august 2008, kell 08:55 (UTC)

laevaoperaator[muuda lähteteksti]

"Wrangö" ei ole Kihnu Veeteede laev, vaid kuulub riigile. Kihnu Veeteed on üksnes nii "Wrangö" kui ka teiste väikesaarte laevaliinide uute laevade operaator. Selleks on vaja uut tabelit, selles oleks vist 5 laeva. Ssgreporter (arutelu) 21. juuni 2017, kell 23:59 (EEST)

Aga Kihnu Veeteed ei ole enam "Wrangö" operaatoriks. Nüüd on "Wrangö" operaatoriks Tuule Liinid (alates 18. detsembrist 2018).--Juhan121 (arutelu) 24. juuli 2019, kell 15:28 (EEST)