Arutelu:Karistus

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Võib-olla pole hea nii üldiselt rääkida, näiteks karistusest kasvatuse kontekstis võiks olla eraldi artikkel. Andres (arutelu) 19. november 2017, kell 21:45 (EET)

Minu arvates on hea artikkel, aga vajaks veidi liigendamist, sest mingid asjad korduvad ja pole päris selge, miks. Kui rääkida eraldi nt karistuse defineerimisest (nt inglise vikipeedias see "filosoofia" sektsioon), siis karistuse õigustatusest ja põhimõtetest (õigusteaduse valdkond), karistuse rahvalikust tähendusest (mitte-ametlikud karistused) ja siis karistusest religioonis, siis äkki oleks selgem pilt siin? Ei pea ilmselt kõigest, aga mingi liigendus võiks olla. Muide, neid viimaseid ei peaks nimetama "karistuse filosoofiateks" (see on selline sõna "filosoofia" väga ebaterminoloogiline kasutus), vaid pigem teooriateks karistuse õigustatuse kohta vmt (ja need kuuluvad ilmselt õigusfilosoofia valdkonda küll). Definitsiooni võiks veidi lakoonilisemaks püüda sõnastada või siis liigutada osa esimese lõigu lausetest teise lõiku, sest praegu kuhjub sinna liiga palju täpsustusi ja see jätab definitsioonist veidi laialivalguva mulje. Võimalik, et seda saaks parandada ka ainult sõnastuse lihtsustamisega, sulgude eemaldamisega jne vmt. --Märt Põder (arutelu) 12. jaanuar 2018, kell 18:05 (EET)

Karistamine võib olla sotsialiseerimise lahutamatu osa ja soovimatu käitumise karistamine on tihti pedagoogika või käitumisharjumuste süsteemi osa, mis hõlmab ka hüvesid.

See võeti välja. Andres (arutelu) 17. jaanuar 2018, kell 20:19 (EET)