Arutelu:Jalgrattalasila

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tahaks panna kategooria "Tänavamööbel". Ega paremat ideed ei ole. --Oop (arutelu) 20. juuli 2012, kell 22:51 (EEST)

Tahtsin teha küll kategooriat Tänavamööbel, kuid hajameelsusest sai kategooria Linnamööbel. Inglise vikis on küll Street furniture; äkki ongi "linnamööbel" eesti keeles parem sõna?--Bioneer1 (arutelu) 22. juuli 2012, kell 23:24 (EEST)

ühe pildi allkirjas on "hoidla". aga äkki keeleliselt on kõige õigem hoidik? Ave Maria (arutelu) 22. juuli 2012, kell 23:22 (EEST)


Kas mitte siiski tänavasisustus (mitte 'mööbel', tänavale sai jutt alla u viie min eest), sest et siin all nt liiklusmärgid, foorid, valgustid, reklaam, telekommunikatsioon jms...
hoidik: ((kinni)hoidmisseadis, hoidel.) siiski jalgrattale, mitte ühele rattale...
ja kas artikkel "Raam" ei peaks olema siiski nt jalgrattaraam, sest et raam ikka väga lai/avar "asi" (vt raam) ... --Toivo (arutelu) 22. juuli 2012, kell 23:39 (EEST)

...see viimane käis artikli viimase lause kohta (...mille külge saab kinnitada nii ratta kui ka raami.)

Jah, jalgrattaraam oleks lingina parem. - Minu muljet mööda kõneldakse just nimelt linna- või tänavamööblist, aga foorid ja reklaam sinna alla ei kuulu, pigem asjad, millega päris inimestel asja on. (St, kui ma linnas uitan, siis foori kallale sehkendama ei lähe, ja kui lähen, nabitakse kinni.) - Aga sellega, et pika sõna asemel lyhikest kasutatakse ("Millega sa tulid?" - "Rattaga."), soovitan lihtsalt harjuda. - Hoidja, hoidla, hoidik... kurat seda teab. Ilmselt võiks "hoidla" olla pigem koht, kus rattaid hoida, hoidistusesemeid nagu hoidjaid või hoidikuid (kas keegi kasutab ka sellist sõna?) võib säherduses mitu olla. ("Meie vastavatud jalgrattahoidlas on neli kymnekohalist redel-tyypi ja kaks viiekohalist seinale fikseeritud jalgrattahoidjat.") --Oop (arutelu) 23. juuli 2012, kell 14:37 (EEST)

Vastus mu kysimusele: "Jalgrattahoidja" 502 000, "-hoidik" 5860, "-hoidla" 2510 vastet Google'is. --Oop (arutelu) 23. juuli 2012, kell 14:37 (EEST)
Hoidla: hoone v. ruum, ka rajatis millegi hoidmiseks, kestvaks säilitamiseks. (minu esiletõst; vrd nt kartulihoidla, juurviljahoidla)...
kui link läheb artiklist ühte Ratast käsitleva art. juurde, siis kuvab mo rikutud mäluaparaat (kogemus?) koheselt pildi, kus hoidja/hoidiku/hoideli küljes tõesti ainult üks ratas, raam ja teine ratas koos muuga ent oma teed läinud...
tänavasisustuse alla peaks ehk käima ka nt purtskaevud (kui plats ikka on tänava alaliik, või, vice versa), kioskid, kastid (prügi-/kirja-/korjandus- jne) jpm — kuna need avalikus ruumis asuvad, siis on osa sellest? --Toivo (arutelu) 23. juuli 2012, kell 15:40 (EEST)
Mkmm, see link peaks just nimelt rattale minema, kui meil ei ole eraldi artiklit jalgrattarattast. Jutt on ju sellest, et kõige parem on jalgratast lukustada, fikseerides nii jalgratta raami kui ka jalgratta ratta (mitte jalgratta, jalgrattal ei ole omakorda jalgratast, on raam ja kaks ratast, sellised ymmargused ja veerevad objektid). - Nojah, just, hoidla on ruum või rajatis või äärmisel juhul seda haldav ettevõte. - Mina oma napi aruga teeksin intuitiivselt vahet "tänavasisustusel" (millest keegi teine seda ei kõnele) ja tänavamööblil (millest kõneldakse kyll), aga tundub, et eesti "tänavamööbel" on lihtsalt en:Street furniture vaste ja selle juurde võikski jääda. Mis kioskitesse puutub, siis inglise "street furniture" seda ei hõlma ning minagi arvaks need pigem ehitiste hulka (mis võivad, kuid ei pruugi olla teisaldatavad; olen neist kunagi isegi yhe kinnisvaraloo kirjutanud). --Oop (arutelu) 23. juuli 2012, kell 19:58 (EEST)
Mööbel — mööbel ‹-bli, -blit 2› s. (elu)ruumide sisustusesemed (minu esiletõst; kuna ingleesid loetlevad sinna alla ka nt kodutute lesimist-magamist tõkestavad-takistavad asjad, siis tänav vist "eluruumi" alla ei kvalifitseeru...)
selle all ka veel nt tänavasillutis/-kivid, mis võivad olla ka puidust... --Toivo (arutelu) 23. juuli 2012, kell 23:10 (EEST)
..."-sisustus" ehk laiem mõiste (postid, purskkaevud jms), hõlmab ka mööblit (kas "lamav politseinik" on rohkem 'mööbel' või 'sisustus'?)--Toivo (arutelu) 23. juuli 2012, kell 23:23 (EEST)
Союзпечать у Китайгородской стены, 1931
"Kioskid" on inglastel ja itaallastel ikkagi "street furniture" all, vähemalt Commonsis...
Kena keik, aga paraku oled sa siiski sõna "tänavasisustus" autor, esma- ja ainukasutaja. Soovin usku ja meelekindlust sellel raskel ja konarlikul teel. --Oop (arutelu) 24. juuli 2012, kell 00:25 (EEST)

ÕS: lasila <1> põikpuu hobuste kinnisidumiseks; latristik jalgrataste hoidmiseks. Jalgratta+lasila.
EKI keelenõu: Jalgrattad pannakse jalgrattalasilasse (latristik jalgrataste hoidmiseks). Kuriuss (arutelu) 13. jaanuar 2021, kell 20:14 (EET)