Arutelu:Harald Meri

Selle lehekülje sisule puudub teiste keelte tugi.
Allikas: Vikipeedia

4., 5. või 6. aprill? Minu kasutada olev allikas väidab, et ööl vastu 5. aprilli. --Improvisaator 15. september 2008, kell 12:34 (UTC)

Minu andmetel pole surmakuupäev üldsegi teada. Ööl vastu 5. aprilli jäid nad kadunuks.--WooteleF 15. september 2008, kell 13:27 (UTC)

Teistes artiklites on mainitud Meri isamaalist tegevust. Siin on praegu vaid nimetatud valimist Eesti Kongressi, muust tegevusest tuleks pikemalt kirjutada. Ühtlasi võiks uurimist pikemalt käsitleda, see teema pälvis pikemat aega olulisel määral avalikku tähelepanu. --Ehitaja (arutelu) 25. aprill 2020, kell 00:20 (EEST)Vasta[vasta]

Kas Virkko Lepassalu on Arne Hiobit Meri mõrvas süüdistanud?[muuda lähteteksti]

Viidatud artikkel väite juures, kus väidetakse, et lisaks Raivo Palmarule on Lepassalu ka Hiobi süüle viidanud, ei räägi üldse Arne Hiobist. Artikkel ("Mitme näoga diakon"), mis pärineb ilmselt Lepassalu raamatust, viitab hoopis kellelegi allilmategelasele Šhubrovskile (Kahtlusalused: diakon; lk 158-163)

Lepassalu on muuseas raamatus "Valusalt valge" (2007) kummutanud Palmaru teooria, nagu võiks Hiobil olla pistmist Meri mõrvaga. Ta toob välja mitmeid Palmaru vasturääkivaid ja kummalisi järeldusi, hoolimata sellest, et tunnustab Palmarut kui head kaasvõitlejat ja töötegijaid. Minu väide: Lepassalu ei ole Hiiobit Meri mõrvas süüdistanud. "Valusalt valge" sisaldab mitmeid teooriaid - kõik ei saa ju õigeid olla. Hiobi väide on ehk üks väheseid, millesse Lepassalul ikka üldse usku ei tundu olevat. Lepassalu suhtub teooriasse kriitiliselt ja pigem pühendab sellele palju vähem aega kui Nt KGB või libametsavendade  versioonidele (Hiobi sõnum, lk 164-172).

Seega, parem oleks sõnastada väide umbes nii: Palmaru on seostanud Meri ja Kleini tapmisega Arne Hiiobit; Lepassalu on väljastanud raamatu "Valusalt valge", mis uurib ja analüüsib erinevaid Meri ja Kleini mõrvaga seotud teooriaid vms sõnastus. Kuna "Valusalt valge" on kõige põhjalikum Meri-Kleini mõrva kirjalik analüüs tänase päevani, siis võiks see ka viidetes olla (Madis Jürgenil pidi samateemaline raamat veel pooleli olema). SimonBoulder (arutelu) 24. mai 2023, kell 23:33 (EEST)Vasta[vasta]

Palun tee ümber. --Andres (arutelu) 25. mai 2023, kell 10:15 (EEST)Vasta[vasta]