Arutelu:Genealoogia

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tõstan jupikese siia: " geneetikas (pms negatiivse) tunnuse suguvõsas edasikandumise jälgimine" - ei oska seda nagu definitsiooni osaks pidada. Pigem tuleks yldse ytelda, et muuhulgas tuntakse huvi yldse pärilike tunnuste vastu - aga mitte teaduse definitsioonis. Ja, muuseas, spetsifitseerida, et genealoogia tegeleb yldiselt ikkagi just inimeste põlvnemisega. Ja et genealoogia võib ka konkreetset põlvnemislugu tähendada. --Oop 23:55, 1 Jan 2005 (UTC)


Välja tõstetud:

Genealoogia ei ole abiteadus, vaid üks ajalooteadustest. Abiteaduseks nimetas ta kompleksides vaevlev nõukogude ideoloogia, mis sisendas inimestele häbi oma mineviku pärast.

Andres 8. september 2005, kell 13.43 (UTC)

Aga millega on siis tõestatud, et genealoogia ei ole abiteadus, nagu teda on tahtnud näha nõukogude teadus, mis nagunii kuulutas teisejärguliseks kõik kodanikele keelatu?Fatinitza 28. jaanuar 2008, kell 11:24 (UTC) St, tahtsin küsida, millega on tõestatud, et genealoogia on abiteadus? Ft.

Ma ei tea, kas ajaloolaste seisukoht selles asjas on muutunud, aga minu meelest ei ole sellel mõistel otsest seost ei teisejärgulisuse ega keelatusega. Andres 28. jaanuar 2008, kell 19:55 (UTC)

Nõukogude ajal olime kõik ühtses vennasrahvaste perest, keda juhtis üks suur hõim, kes siis tohtis kusagilt mujalt pärinrda ;) Isegi kirikutest korjati ära suurem osa kirikuraamatud, kuhu olid registreeritud sünnid, abielud, surmad jne. Need olid veel pikka aega praeguse vabariigi ajal siseministeeriumis "vaka all", enne kui nad need jupikaupa digikopeerimiseks lubati. Selge on see, et genealoogia on osa ajaloteadusest (päris ilma ajaloo huvita seda nagu ei tee), professionaalses uurimises kasutakse teaduslikke meetodeid aga kas teda tänapäeval vaid abiteaduseks nimetada, ei taea. Uuemal ajal on hakatud genealoogiat ka DNA põhjal uurima, et kas pärined Aafrikast või Aasiast. Igal juhul, abiks ikka ;) Saareprints 22. märts 2011, kell 17:43 (EET)


Välislinkide all on üleliigset.--WooteleF 18. märts 2011, kell 17:21 (EET)

Mis seal siis üleliigset on? Saareprints 22. märts 2011, kell 17:53 (EET)

Alates pärisnimede panemisest levis genealoogiliste andmete kogumine ka lihtrahva hulgas. ? Kas mõeldud on perekonnanimesid? --IFrank (arutelu) 7. juuni 2013, kell 14:27 (EEST)

Omasõnalised sünonüümid[muuda lähteteksti]

siin on puudu eestikeelsed sünonüümid. Nt ÕSis on põlvnemisõpetus, sugukonnaõpetus. Meil on link suguvõsauurimine--Estopedist1 (arutelu) 21. detsember 2018, kell 14:02 (EET)