Arutelu:Elmar Tambek

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Riigiteenija oli ametlik nimetus.


Seda küll, aga praegu kasutatakse samas tähenduses sõna "riigiametnik". Ei pea ju tingimata kasutama vanade asjade kohta vanu sõnu. Andres 20. juuni 2006, kell 10.38 (UTC)

Artiklist ei selgu tema tegevus õigusteadlasena. Kas õigusteadlase all on mõeldud juristi? Peaks ikkagi mainima, et ta oli riigiametnik. Andres 13. mai 2007, kell 19:41 (UTC)

Ta oli prokurör Rakveres ja Tallinnas, enne teenis Sõjaministeeriumi juriskonsuldina. Oli Eesti ajal kapten (auastme vanus mäletatavasti 24. veebruar 1929). Aga 1978 ülendas Tõnis Kint kõiki Vabadussõja veterane, nii et ta peaks lõplikult olema major. Aga kuidas seda ühe sõnaga väljendada? Kas seda viimast ülendamist loetakse kehtivaks? --Improvisaator 25. september 2008, kell 10:15 (UTC)
Sul infot on. Pane see kõik artiklisse kirja. Sa ei peagi seda ühe sõnaga väljendama vaid võid selle pikalt välja kirjutada.--WooteleF 25. september 2008, kell 10:29 (UTC)

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=18760

Minu meelest peab Elmar Tambek olema nii Eesti sõjaväelaste kui ka Sõjaministeeriumi kategoorias. Ei pea õigeks, et IFrank Eesti sõjaväelaste kategooria välja võttis. --Amherst99 (arutelu) 14. jaanuar 2014, kell 23:24 (EET)

Väeosade kategooriad on sõjaväelaste alamkategooriad, pole mõtet korrata. Kui kõik on ühes hunnikus koos ja näha saab neid ainult 200 kaupa, siis see pole ülevaatlik. --IFrank (arutelu) 14. jaanuar 2014, kell 23:39 (EET)
Jah, kuna ei ole loogiline, et "Sõjaministeerium" on sõjaväelaste kategooria alamkategooria. Iseasi, et Tambek on ka vabadussõja veteranide kategoorias, mis on samuti sõjaväelaste kategooria alamkategooria. (Viimase puhul on küsitav, kas suurt osa veterane, kes tegevväes ei teeninud, on mõistlik pidada sõjaväelasteks.) Kui kategooria on liiga suur saab seda jagada mõistlikumal viisil, näiteks auastmete järgi, või saab kategooriale lisada sisukorra. 90.190.114.172 14. jaanuar 2014, kell 23:49 (EET)
Keegi ei ole reageerinud minu küsimusele, kas saaks jagada väeosade kategooriad staatuse järgi näiteks ohvitseride, üleajateenijate, sõjaväeametnike ja ajateenijate kategooriateks (sel juhul siis "Sõjaministeeriumi ohvitserid" jne). Ohvitseril ja üleajateenijal on põhimõtteliselt suurem vahe kui näiteks leitnandil ja kaptenil. Vabadussõja veteranid väärivad kategooriat, nagu nad Eesti ajal väärisid mälestusmärki. Auastmete järgi jagamine jätab kategooriad ikka ebaühtlaseks, kuna reamehi on alati rohkem kui näiteks kindraleid, pealegi ei kanna sõjaväelane kogu oma teenistuse jooksul ühte auastet. Eraldi kategooria auastme järgi võiks teha näiteks kindralmajorist ülespoole. --IFrank (arutelu) 15. jaanuar 2014, kell 00:03 (EET)
Sõjaministeeriumi ametnike hulgas (kes on Vikis artiklit väärt) võis olla ka mittesõjaväelasi. --Amherst99 (arutelu) 15. jaanuar 2014, kell 18:56 (EET)
See ei muuda minu küsimuse mõtet. Neile võiks teha iseseisva kategooria või ka ilma kategooriata jätta. --IFrank (arutelu) 15. jaanuar 2014, kell 20:02 (EET)
Ma ei võrdleks kategooriat mälestusmärgiga, kategooriaid tehakse märksa proosalisemal põhjusel. Ega mul vabadussõja veteranide kategooria vastu midagi eriti polegi, kuigi see kategooria samas ka eriti vajalik pole.
Ma eeldan, et artiklit väärivad sõjaväelased on siiski peaasjalikult ohvisterid (küllap on ka erandeid). Kui mõni reamees artiklit väärib, siis pigem millegi muu pärast ja sel juhul on kaheldav, kas mingil eluetapil reameheks olemine mainimist väärib, ammugi kas tegu on nii olulise tunnusega, mille põhjal teha kategooria. Enamvähem sama üleajateenijate kohta. Noh, see auaste, millesse sõjaväelane jäi ja mida üldiselt on mainitud artikli esimeses lauses, on ju ikkagi üks. 90.190.114.172 17. jaanuar 2014, kell 20:26 (EET)
Kui mõne tuntud isiku eluloos on ajateenistus märgitud (ja paljudel ju on, näiteks Kristjan Palusalu või Raimond Valgre, huvitav ju teada, kellega koos nad teenisid), siis võiks ka kategooria olla. Kategooria sisukorra suhtes ei oska ma seisukohta võtta, kuna ei ole seda varem teinud ja ei tea, kuidas see välja näeb ja kasutamist hõlbustab. --IFrank (arutelu) 17. jaanuar 2014, kell 21:03 (EET)