Arutelu:Eesti hagijas

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ei sobi VÄRVUS: mustakirju ja ka teisest lausest tulenev võimalus, et must mantel on ilma punaruuge piideta. Miks ei võiks olla endine, algne variant: "Värvus on tüüpiliselt kolmevärviline (musta valge laiguline, ruuge piirdega). Laikude suurus pole piiratud. Eelistatud on sadulvaiba kujuline laik seljal. Lubatud on ka kahevärviline hagijas - kollased kuni punased laigud valgel. Sabaots, kõik käpad, kaela alapool, rinnaesine ja kõhualune on valge. Enamasti on valge ka ninapeegli ümbrus. Lubatud ei ole mustad tähnid ja täpid valgel põhjal, pruun- või kohvipruun kirju värvus."

Millisest allikast see on võetud? Tõustandardis, millele infokastis viidatakse, on öeldud nii: "Tüüpiliseks värvuseks on mustakirju ruugete märgistega (kolmevärviline). Laikude suurus pole määratletud. Lubatud on ka kollase- kuni kollakaspunasekirju (kahevärviline). Värvijoonise moodustavad valgel põhjal must või kollane kuni pruun mantel või erisuurused laigud koos soojatoonilise punaruuge piirdega või ilma. Valget esineb peas, kaela alapoolel, ees- ja alarinnal koos kõhualusega, ning valged peavad olema kõik jalad ja sabatipp. Kõik värvid peavad olema võimalikult kirkad." Andres (arutelu) 22. märts 2014, kell 20:36 (EET)


Puudub lehekülg Hagijas. Andres 31. detsember 2007, kell 16:29 (UTC)Asun teemat korrastama--Lohusalu 10. oktoober 2008, kell 09:07 (UTC)


Kas bassee on sama mis basset hound? Andres 27. september 2010, kell 21:53 (EEST)

FCI tunnustus 2019[muuda lähteteksti]