Arutelu:Eesti Rojalistlik Partei

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Riigikogus olles tegelesid kuningriiklased peamiselt nendele vastumeelsete seaduseelnõude ja nähtuste naeruvääristamisega, millest ilmselt tuntuim oli Jaak Roosaare pool tehtud ettepanek Riigikogu toona kohustusliku palvustunni torpedeerimine ugriliku loitsimisega.

Arusaamatu lause. Andres 29. mai 2011, kell 14:29 (EEST)
Nõus, kuna aga tekst oli algselt selline, lisasin vaid konteksti asjaosalise isiku nime ja viite vajadusele teksti redigeerida--Nosser 29. mai 2011, kell 15:10 (EEST)
Enne Sinu parandust oli lause arusaadav. Praegu ma sellest aru ei saa, mistõttu ei oska ka parandada. Andres 29. mai 2011, kell 15:31 (EEST)
Taastasin lause esmase kuju :)--Nosser 29. mai 2011, kell 18:03 (EEST)
See ei ole esmane kuju. Nüüd on lause veel arusaamatum. Andres 29. mai 2011, kell 18:04 (EEST)

Redaktsioon: 16.01.2011, kell 14:32 (redigeeri) 194.150.65.17 (arutelu)← Eelmised erinevused

Riigikogus olles tegelesid kuningriiklased peamiselt nendele vastumeelsete seaduseelnõude ja nähtuste naeruvääristamisega, millest ilmselt tuntuim oli Riigikogu toona kohustusliku palvustunni torpedeerimine ugriliku loitsimisega. Kuid parlamendipoliitika hakkas ühendust peagi lõhkuma ning enam poliitilist tõmmet tundvad inimesed lahkusid peagi teistesse erakondadesse, eriti Keskerakonda. 1995. aasta Riigikogu valimisteks olid kuningriiklased oma poliitilise atraktiivsuse juba kaotanud ning nende valimisliit Neljas Jõud (koos Eesti Rohelistega) jäi parlamendist välja. Seejärel partei tegevus soikus.


Redaktsioon: 29.05.2011, kell 13:20 (redigeeri) (eemalda) NOSSER (arutelu | kaastöö) Järgmised erinevused →

Tegevus[muuda lähteteksti]

Riigikogus olles tegelesid kuningriiklased peamiselt nendele vastumeelsete seaduseelnõude ja nähtuste naeruvääristamisega, millest ilmselt tuntuim oli Riigikogu toona kohustusliku palvustunni torpedeerimine ugriliku loitsimisega. Kuid parlamendipoliitika hakkas ühendust peagi lõhkuma ning enam poliitilist tõmmet tundvad inimesed lahkusid peagi teistesse erakondadesse, eriti Keskerakonda.

1995. aasta Riigikogu valimisteks olid kuningriiklased oma poliitilise atraktiivsuse juba kaotanud ning nende valimisliit Neljas Jõud (koos Eesti Rohelistega) jäi parlamendist välja. Seejärel partei tegevus soikus.--Nosser 29. mai 2011, kell 18:17 (EEST)

Vabandust, praegu on tõesti taastatud. Nägin ennist parandust, kus ainult Jaak Roosaare nimi oli välja võetud. Andres 29. mai 2011, kell 18:27 (EEST)
Siiski, ei ole taastatud. Praegune tekst on teistsugune. Ka algne tekst ei olnud päris korrektne, kuid praegu on päris arusaamatu. Jaak Roosaare nimi võib sees olla küll, aga peaks olema arusaadav, mis roll tal selles asjas oli. Kuningriiklased ju korraldasidki sellise loitsumise. Andres 29. mai 2011, kell 18:30 (EEST)

Tundub, et viimased parandused on pisut POV. Andres (arutelu) 16. september 2014, kell 08:41 (EEST)

Enne järgmisi Riigikogu valimisi hakkas parteipoliitika ühendust lõhkuma ning osad inimesed liitusid teistesse erakondade valimisnimekirjadega.

See on arusaamatu lause: justkui ERP poleks olnud partei. Keskerakond on välja võetud, aga siin võiks konkreetselt öelda, kes millise partei nimekirjas kandideeris.
On mõned asjad, mida siin võiks mainida. Algul arvati ajakirjanduses, et rojalistid on Keskerakonna organiseeritud alternatiiverakond, kes tegelikult hakkab järgima Keskerakonna positsiooni. Rojalistid ei saanud osaleda järgmistel Riigikogu valimistel, sest Kalle Kulbok kui rojalist keeldus kinnitamast ustavust Eesti Vabariigile. Parlamenditööst on meelde jäänud veel see, et Kulbok viis Ülo Nugisele nugise topise. Andres (arutelu) 16. september 2014, kell 08:51 (EEST)