Arutelu:Cyrillus Kreek

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Saksa ja hollandi vikid ütlevad sünnikohaks Saanika. On see Võnnu vana nimi või midagi muud?

Aime Kaarlepi gümnaasiumiõpikus "Eesti Muusikaajalugu" on kirjutatud, et sündis Ridalas, Neeme Laanepõllu raamatus "Cyrillus Kreek" on aga, et sündis Saanika külakoolimajas. Artikli Saanika all oleva malli järgi ei ole need kohad üks ja sama, seda tõestavad ka Võnnu (Ridala) ja Saanika artiklites antud erinevad koordinaadid. Pärtel Toompere (arutelu) 31. mai 2013, kell 00:17 (EEST)
Netiallikad annavad ka pea alati sünnikohaks Saanika. Kui on juba nii täpselt teada, et Saanika koolimajas, siis ju nii on. Seega tasub ära muuta. Need, kes pakuvad sünnikohaks Võnnut, on enamjaolt annaabi.com-ist ja sõnastuse järgi otsustades selle info Vikipeediast maha kopinud. Pärtel Toompere (arutelu) 31. mai 2013, kell 00:24 (EEST)
Et sündis Saanikal, kinnitab ka Tiia Järg oma saates (17:57). Pärtel Toompere (arutelu) 31. mai 2013, kell 00:35 (EEST)
Ridala sünnimeetrika. Selle järgi sündis ta Jõessel. Aga see nimi tundub guugli järgi olevat Saanikaga tihedas seoses.--WooteleF (arutelu) 31. mai 2013, kell 12:09 (EEST)

Venekeelses vikipeedias on sünnikohaks с. Виновное, Эстония. Mida see Vinovnoje tähendama peaks? Võnnu? Velirand (arutelu) 2. detsember 2016, kell 16:00 (EET)