Arutelu:Aatomnumber

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Äkki nimetada artikkel "Järjenumber" ümber artikliks "Aatomnumber"? --J 11:09, 8 Apr 2004 (UTC)

On ka veel kolmas sõna "laenguarv", mis on ENE 1. väljaandes märksõnaks. Mul oli jäänud mulje, et "järjenumber" on kõige kasutatavam sõna. Teaduse ja tehnika seletavas sõnaraamatus on esimesel kohal "järjenumber", teisel kohal "aatomnumber".
Uurisin natuke sõnade kasutamist ja leidsin, et
1) sõna "järjenumber" kasutatakse laiemalt mis tahes järjekorranumbri tähistamiseks. Terminoloogiline tähendus on tal veel vähemalt raamatukogunduses ja informaatikas (elemendi asukohta jadas märkiv täisarv).
2) Kasutusel on sõnad "järjenumber", "aatomnumber", "aatominumber", "laenguarv" ja "järjekorranumber". Neist neli esimest on kasutusel umbes võrdse sagedusega.
Ümbersuunamist (ega ümbernimetamist) märksõnast "järjenumber" või "järjekorranumber" märksõnale "aatomnumber" ei saa teha, sest nendel esimestel sõnadel on ka muid tähendusi.
Võimalikud variandid on minu meelest niisugused:
1) lisada artikli "järjenumber" algusesse pisut teavet järjenumbri kohta üldiselt ning raamatukogunduses ja informaatikas eriti ning teha jutt järjenumbrist eraldi alajaotuseks.
2) eraldi alajaotuse asemel teha viide märksõnale "aatomnumber", "aatominumber" või "laenguarv" või "järjenumber (keemia). Sel juhul tuleb kõik lingid järjenumbrile kui aatomnumbrile ümber teha. Andres 12:16, 8 Apr 2004 (UTC)

See on minu arvates ülearune jutt, tahan selle välja võtta. Andres (arutelu) 10. detsember 2017, kell 13:31 (EET)Vasta[vasta]

) Okei. (nimelik) 10. detsember 2017, kell 13:37 (EET)Vasta[vasta]

Ma ei saa aru, miks sõna "algselt" on asendatud sõnaga "esialgu". Minu meelest annab "algselt" mõtet paremini edasi. --Andres (arutelu) 15. august 2022, kell 00:05 (EEST)Vasta[vasta]