Arutelu:2014. aasta taliolümpiamängud

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kuidas Diplomaatia artiklile viidata? --Metsavend 20. oktoober 2010, kell 19:04 (EEST)

Tuli nurksulud millegagi asendada. Vist oli %5B ja %5D. --Epp 20. oktoober 2010, kell 19:08 (EEST)
Aitäh! --Metsavend 20. oktoober 2010, kell 19:22 (EEST)

Kas Diplomaatia artiklit on siin otstarbekohane välja tuua? Küsimus ei ole ei rohkemas ega vähemas kui vaid selles, et ei Punase Lagedal (Krasnaja Poljanos) ega Eesti Aiakeses, kus olümpia toimub, ei elanud tšerkesse. Neis paikades elasid abhaaside mägihõimud ning vähem oli ubõhhe. Ubõhhid ei ole tšerkessid vaid ubõhhe loetakse eraldi rahvuseks (nüüdseks on nende keel väljasurnud kuid ennast ubõhhideks nimetavaid isikuid leidub Türgi territooriumil kuni käesoleva ajani). Samuti ei ole abhaaside erinevad mägihõimud tšerkessid kohe mitte. Kuna seal tšerkesse ei elanud, siis ei saanud seal toimuda ka nende genotsiiti. Ka Sotšis (mere rannikul) elasid ikkagi peaasjalikult ubõhhid, mitte aga tšerkessid (adõgeed). Et tšerkessidel, ubõhhidel või eelnimetatud abhaaside mägihõimudel oli oma pealinn, see on väljamõeldis. Tšerkessidel, abasiinidel, eelnimetatud mägipiirkonna abhaasihõimudel ega ubõhhidel ei jõudnud väljakujuneda oma riiki, rääkimata sellest, et neil oleks tekkinud oma pealinn. Neil ei olnud kindlat pealinna. Olid oma mägiauulid (külad) kus elasid suht-koht sõltumatult üksteisest eraldiseisvad isiklikult vabad mägilaste kogukonnad (taibid/klannid). Mõne mägiauuli juures asus ka rohkem või vähem kindlustatud kaitserajatis, kus elas kogukonna liider ja kuhu sai sõja korral vastupanuks vaenuväele koguneda kogukond.

Jutt on siis sellest, et viidatud artikkel on asjatundmatu ega vääri siin mainimist? Sellisel juhul tuleks siin koos viidetega kirjutada, kuidas asi tegelikult oli, ning mainida, et too artikkel eksib. Andres (arutelu) 30. august 2012, kell 16:16 (EEST)

Tekstis pole praegu mainitudki ei mängude poliitilist tähendust, korruptsioonisüüdistusi ega Eesti-sisest diskussiooni mänge külastavate Eesti tipp-poliitikute teemal. Kui keegi neid teemasid lähemalt jälgib, võiks kokkuvõtte lisada. -- Ehitaja (arutelu) 5. veebruar 2014, kell 10:15 (EET)

Nõus. Täna päevalehtedes avaldatud IRL-i kandidaadi Tunne Kelami reklaam eurovalimisteks viitab samuti sellele (Ansip ja Savisaar olid mõlemad "Putini VIP külalised"), seega on teema oluline ja poliitiline taust tuleks kirja panna.