Arutelu:2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste koosseisud

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Varem on säärastel juhtudel tehtud iga meeskonna kohta eraldi artikkel. Sellisel juhul on info kergemini kasutatav ja lingitav. Peale selle, iga artikkel võiks sisaldada peale koosseisu ka muud. Andres (arutelu) 15. juuni 2014, kell 09:09 (EEST)

Nõustun Andresega. Kuigi artikli eesmärk on üllas, peaks järgima varem välja kujunenud traditsiooni ja jätkama samal viisil. Nõustun ka selles osas, et nii saab anda meeskondade kohta soovi korral rohkem teavet ja seda hõlpsamalt leida. -- Toomas (arutelu) 15. juuni 2014, kell 11:15 (EEST)
Ma ei ütleks, et meil on traditsioon teisiti teha või ammugi konsensus selles küsimuses. Näiteks 2006. aasta meeskonnad said liidetud, kuigi raskustega.
Küsimus on minu meelest eeskätt selles, kuidas paigutada optimaalselt infot, mis põhiartiklisse hästi ära ei taha mahtuda. Ükskõik, kas linkida tuleb siia artiklisse, selle artikli alaosasse või eraldi artiklisse, pole seda infot lihtne kasutada ega leida (ilma linke pidi liikumata).
Kui kirjutada iga meeskonna kohta pikemalt, siis küllap võiks (mõnest meeskonnast) teha ka eraldi artikli, midagi sellist. Aga kui pole ette näha, et siia tuleb rohkemat kui lihtsalt meeskonnaliikmete loend, siis võiks jääda esialgu nii nagu on. Nii on meeskondi puudutav põgus info vähemasti ülevaatlik. Kui tahta kirjutada põgusalt ka enamat nagu näiteks siin, siis sellise info kirjutamist võiks enamvähem sama hästi alustada ka MMi põhiartiklist või koondise artiklist. Kui on üsna tõenäoline, et spetsiifilise teemaga lehekülje infoga täitmine on meile ülejõu käiv, siis pole selle spetsiifilise info ülekillustamisel minu meelest mõtet, kaotame vaid ülevaatlikkuses (nagu nüüd olümpiamängudega tehti lihtsalt sellepärast, et teistes keeltes on artiklid olemas). Kui keegi tahab kirjutada mõnest meeskonnast pikemalt ja eraldi artiklis, siis palun väga, aga kõigi maade kohta selliseid artiklid ette näha pole minu meelest esialgu head põhjust. Pikne 15. juuni 2014, kell 13:02 (EEST)
Mina eelistaks sellist variandi, sest on väga ebatõenäoline, et midagi erilist iga meeskonna kohta veel lisatakse. Siit aga saab ülevaadet. --KungFuDuck (arutelu) 15. juuni 2014, kell 13:09 (EEST)
No siis võiks see info olla iga koondise artiklis. Nii ta oleks hõlpsamini leitav. Mängude ülevaates lingitakse koondiste artiklitele. Sinna võiks lisada vähemalt lingid siia, aga koosseisude kopeerimine ka kuigi raske poleks. See siin võib ka alles jääda, kui on tarvis sellist ülevaatlikkust. Andres (arutelu) 15. juuni 2014, kell 14:41 (EEST)