App Store

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt App Store (iOS))
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel räägib iOS-i rakenduste e-poest, macOS-i rakenduste e-poe kohta vaata artiklit Mac App Store.

iOS 11 App Store'i logo

App Store on digitaalne rakenduste levitamise platvorm, mille on välja töötanud ja mida haldab Apple Inc. mobiilsete rakenduste jaoks oma iOS-i operatsioonisüsteemis.

App Store võimaldab kasutajatel sirvida ja alla laadida rakendusi, mis on välja töötatud Apple iOS tarkvaraarenduskomplektiga. Rakendusi saab alla laadida iPhone'i nutitelefonist, iPod Touchi pihuarvutist või iPadi tahvelarvutist. Seal leidub rakendusi ka Apple Watchi nutikella ning neljanda või uuema põlvkonna Apple TV jaoks.

Kui App Store 10. juulil 2008 avati, pakuti seal 500 rakendust. Alates 2017. aastast on poes üle 2,1 miljoni rakenduse.

Arendajatel on mitmeid võimalusi oma rakenduste rahaks tegemiseks, alates tasuta, tasuta rakenduste ostudest kuni makstud rakendusteni. Siiski on App Store'i kritiseerinud nõrga arenduskeskkonna eest, mis pani ettevõtte 2016. aasta juunis teatama poes "uuendatud fookusest ja energiast". Järgmistel kuudel tehtud olulised muudatused hõlmavad reklaami otsingutulemustes, uue rakenduse liitumismudeli ja arendajate võimet vastata klientide arvustustele. Lisaks alustas Apple vanade rakenduste eemaldamist, kui see süsteem ei toimi ettenähtud viisil või ei järgi praeguseid rakenduseeskirju, rakenduste uurimisettevõtted märkavad hulgaliselt rakenduse eemaldamisi keskkonnast. Lisaks sellele, kui iOS 11 ilmus 2017. aasta septembris, sai App Store täielikult uue disaini, mis keskendus rohkem sisule ja igapäevastele esiletõstmistele ning disainile, mis sarnaneb paljude Apple'i sisseehitatud iOS-i rakenduste disainiga.