App Store

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib iOS-i rakenduste e-poest, macOS-i rakenduste e-poe kohta vaata artiklit Mac App Store.

iOS 11 App Store'i logo

App Store on digitaalne rakenduste levitamise platvorm, mille on välja töötanud ja mida haldab Apple Inc. oma iOS-i operatsioonisüsteemis mobiilsete rakenduste jaoks.

Funktsioon[muuda | muuda lähteteksti]

App Store võimaldab kasutajatel sirvida ja alla laadida rakendusi, mis on välja töötatud Apple iOS tarkvaraarenduskomplektiga. Rakendusi saab alla laadida iPhone'i nutitelefonist, iPod Touchi pihuarvutist või iPadi tahvelarvutist. Seal leidub rakendusi ka Apple Watchi nutikella ning neljanda või uuema põlvkonna Apple TV jaoks.

Kui App Store 10. juulil 2008 avati, pakuti seal 500 rakendust. 2017. aastal oli poes üle 2,1 miljoni rakenduse.

App Store'i on kritiseeritud nõrga arenduskeskkonna eest, mistõttu ettevõte teatas 2016. aasta juunis "uuendatud fookusest ja energiast". Järgmistel kuudel tehtud olulised muudatused hõlmasid reklaamimisvõimalust otsingutulemustes, uue rakenduse liitumismudelit ja võimalust vastata klientide arvustustele. Lisaks alustas Apple vanade rakenduste eemaldamist, kui rakendus ei toimi ettenähtud viisil või ei järgi kehtivaid rakenduseeskirju. App Store sai 2017. aasta septembris iOS 11 ilmumisega uue disaini.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]