Apocalypto

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Apocalypto
Apocalypto
Apocalypto Logo.png
Žanr eepiline seiklusfilm
Režissöör Mel Gibson
Stsenarist Mel Gibson
Farhad Safinia
Operaator Dean Semler
Helilooja James Horner
Peaosades Rudy Youngblood
Raoul Trujillo
Mayra Sérbulo
Dalia Hernández
Ian Uriel
Gerardo Taracena
Rodolfo Palacios
Bernando Ruiz Juarez
Ammael Rodrigo Mendoza
Ricardo Diaz Mendoza
Israel Conteras
Produtsent Mel Gibson
Farhad Safinia
Bruce Davey
Filmistuudio Touchstone Pictures
Icon Entertainment
Levitaja Buena Vista Pictures Distribution
Esilinastus Ameerika Ühendriigid 8. detsember 2006
Kestus 138 minutit[1]
Riik Ameerika Ühendriigid
Keel Yucatáni maiade keel
Eelarve 40 miljonit dollarit[2]
Piletitulu 120,7 miljonit dollarit[2]
IMDb profiil
Filmiveebi sissekanne

"Apocalypto" on Oscarile nomineeritud 2006. aastal linastunud Ameerika Ühendriikide eepiline seiklusfilm, mille lavastas Mel Gibson.

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Filmi peategelane on Jaguar Paw. Jaguar Paw on Kesk-Ameerika põliselanike maiade ühe suguharu pealiku Flint Sky poeg. Flint Sky küla satub vaenuliku klanni rünnaku alla ning Jaguar Paw otsustab päästa oma lapseootel naise, peites ta tühja kaevu. Jaguar Paw ise tormab seejärel ebavõrdsesse võitlusse vaenulike jõududega, kuid koos paljude teiste külaelanikega ta vangistatakse. Enne vangide lahkumist külast lõikab üks vaenuliku klanni võitleja läbi köie, millega Jaguar Paw naine pääseks tagasi maapinnale.

Vangid viiakse külast riigi pealinna, kus naisvangid müüakse orjadeks ja mehed otsustatakse ohverdada jumalale. Jaguar Paw ohverdamise ajal aga algab päikesevarjutus, mistõttu tema ning teised vangid jäetakse esialgu ellu, kuid nad peavad läbi tegema mängu, millest on võimatu eluga pääseda. Mängu käigus saab Jaguar Paw raskelt haavata, kuid pääseb siiski eluga. Teda hakatakse jälitama džunglis, kuid tal õnnestub peaaegu kõik vastased ükshaaval tappa ning jõuda tagasi oma kodukülla, kus päästab kaevust oma naise ning vastsündinud lapse. Siiski jälitab veel kolm meest Jaguar Paw'd. Jaguar Paw'l õnnestub üht neist meelitada loomapüünisesse, kuid ta ise saab seekord raskelt haavata. Jaguar Paw komberdab kuidagi edasi ning jõuab välja mereni, kus kaks jälitajat ta kätte saavad. Samal hetkel aga näevad Jaguar Paw' jälitajad mitut eurooplaste laeva ning paatidega maale tulevaid mehi. Nad on nähtust niivõrd imestunud, et lasevad Jaguar Paw'l minna ning jäävad ise mererannale valgete tegutsemist vaatama.

Mitmesugust[muuda | muuda lähteteksti]

Filmis mängivad indiaani näitlejad. Kõik dialoogid on jukateegi keeles. Film on varustatud inglis- jt keelsete subtiitritega.

Näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Apocalypto". British Board of Film Classification
  2. 2,0 2,1 http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=apocalypto.htm "Apocalypto"]. Box Office Mojo

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]