Apex Legends

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Apex Legends on Respawn Entertainmenti välja töötatud ja ajakirja Electronic Arts avaldatud tasuta lahingumäng. See lasti välja Microsofti Windowsi, PlayStation 4 ja Xbox One jaoks 4. veebruaril 2019 ilma eelneva teadaande või turunduseta.

Apex Legends mängude mäng ühendab mitmesuguste videomängude elemente, sealhulgas Respawni enda Titanfall-seeria, lahing-royale-mängud, klassipõhised laskurid ja arenevate narratiividega mängijad. Igas voorus sõidab umbes kuuskümmend mängijat kolmest meeskonnast saarele, kus üks mängija saab kontrollida, kus nende meeskond maandub. Seejärel peavad meeskonnad teiste mängijate vastu võitlemiseks relvi ja varustust otsima. Selle aja jooksul vähendatakse mänguala järk-järgult, kuni järele jääb ainult üks meeskond ja kes seetõttu mängu võidab.

Töö mänguga algas millalgi 2016. aasta lõpus ja 2017. aasta alguses, ehkki projekt jäi saladuseks kuni selle käivitamiseni. Mängu ilmumine 2019. aastal tuli üllatusena.

Apex Legends sai positiivseid ülevaateid kriitikutelt, kes kiitsid selle mängulusti, progressioonisüsteemi ja erinevate žanrite elementide ühtesulamist. Mõni pidas seda eelmisel aastal tohutu populaarsuse saavutanud sarnase mängu Fortnite Battle Royale vääriliseks konkurendiks. Esimese nädala lõpuks ületas mäng rohkem kui 25 miljonit mängijat ja esimese kuu jooksul 50 miljonit mängijat.