Annie Lennox

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Annie Lennox
Annie Lennox SING campaign, Vienna 2010 b.jpg
Sündinud 25. detsember 1954 (vanus 67)
Stiil rokkmuusika

Ann Lennox (sündinud 25. detsembril 1954 Aberdeenis) on šoti päritolu laulja-laulukirjutaja, poliitaktivist ja filantroop.

Aastatel 1977–1980 oli ta laulja ansamblis The Tourists, kus osales ka David A. Stewart. Pärast bändi laialiminekut asutas ta koos Stewartiga Eurythmicsi, mis saavutas rahvusvahelise tuntuse 1983. aastal välja antud albumiga "Sweet Dreams (Are Made of This)". 1990. aastatel alustas Lennox soolokarjääri.

Lisaks muusikakarjäärile on Lennox ka poliitiline ja sotsiaalne aktivist, kes on märkimisväärselt kogunud rahalisi vahendeid ja teinud teavitustööd HIV/AIDSi kohta, kuna see mõjutab naiste ja laste eluolu Aafrikas. 2011. aastal määras kuninganna Elizabeth II ta Briti impeeriumi ordu ohvitseriks tema "väsimatute heategevuskampaaniate ja humanitaarabi võitlemise eest". 4. juunil 2012 esines ta Queen's Diamond Jubilee kontserdil Buckinghami palee esisel. 12. augustil 2012 esitas ta Londonis toimunud suveolümpiamängude lõputseremoonial (A Symphony of British Music) laulu "Little Bird".

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Kogumikalbum[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Tema emapoolne vanaema Dora Paton töötas Balmorali lossi kuninglikes valdustes piimaneiuna ning vanaisa William Ferguson sealsamas metsavahina.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]