Annie Lennox

Allikas: Vikipeedia
Annie Lennox
Sünniaeg 25. detsember 1954 (69-aastane)
Stiil rokkmuusika
Koduleht http://www.annielennox.com

Ann Lennox (sündinud 25. detsembril 1954 Aberdeenis) on šoti päritolu laulja-laulukirjutaja, poliitaktivist ja filantroop.

Aastatel 1977–1980 oli ta laulja ansamblis The Tourists, kus osales ka David A. Stewart. Pärast bändi laialiminekut asutas ta koos Stewartiga Eurythmicsi, mis saavutas rahvusvahelise tuntuse 1983. aastal välja antud albumiga "Sweet Dreams (Are Made of This)". 1990. aastatel alustas Lennox soolokarjääri.

Lisaks muusikukarjäärile on Lennox poliitiline ja sotsiaalne aktivist, kes on märkimisväärselt kogunud raha ja teinud teavitustööd HIV/AIDSi kohta, kuna see mõjutab naiste ja laste eluolu Aafrikas. 2011. aastal autasustas kuninganna Elizabeth II teda Briti impeeriumi ordu ohvitseriks löömisega tema "väsimatute heategevuskampaaniate ja humanitaarabi võitlemise eest".

4. juunil 2012 esines ta Queen's Diamond Jubilee kontserdil Buckinghami palee esisel. 12. augustil 2012 esitas ta Londonis toimunud suveolümpiamängude lõputseremoonial (A Symphony of British Music) laulu "Little Bird".

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Kogumikalbum[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Tema emapoolne vanaema Dora Paton töötas Balmorali lossi kuninglikes valdustes piimaneiuna ning vanaisa William Ferguson sealsamas metsavahina.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]