Anneli Ohvril

Allikas: Vikipeedia
Anneli Ohvril välisministeeriumi teeneteristi vastuvõtmisel, 2022

Anneli Ohvril (sündinud 14. augustil 1972 Tartus) on eesti juhtimiskoolitaja ja turundusekspert.

Tuntumad tema osalusel algatatud projektid on "Teeme ära!", "Teeme ära – maailmakoristus", "Minu Eesti" mõttetalgud, "Killerkott tapab", "Lase inimene üle tee", "Prügihunt ja Superjänes", Toidupanga avakampaania ja SOS Lasteküla Sõprade Klubi.

2008. aastal osales ta esimese "Teeme ära!" üle-eestilise koristuspäeva organiseerimisel ja on sellest ajast maailmas tutvustanud Eestist alguse saanud kodanikualgatuse formaati. Kümme aastat kestnud vabaühenduste, riikide ja munitsipaalvalitsuste nõustamisest ja inspireerimisest kasvas välja ühiseid väärtusi ja Eesti eeskuju järgiv globaalne võrgustik.

15. septembril 2018 toimus esimene World Cleanup Day üleilmses formaadis maailmakoristus, milles osales ametliku loenduse andmetel vähemalt 18 miljonit inimest 157 riigist. 2023. aasta seisuga on maailmakoristuspäev kasvanud üheks suurimaks kodanikuliikumiseks maailmas, sellest võtab igal aastal osa kümneid miljoneid inimesi. Maailmakoristust juhitakse Eestist Tallinnast. Anneli Ohvril on maailmakoristuspäevade tegevjuht.

2012. aastal valiti Anneli Ohvril koos Vanemuise teatrijuhi Paavo Nõgese ning TTÜ Innovatsiooni ja rahvusvahelistumise prorektori Alar Kolgiga silmapaistvaks nooreks eestlaseks. [1]

2020 lõpetas Anneli Ohvril cum laude Tartu Ülikooli esimese muutuste juhtimise magistrikava ning on sellest ajast nõutud lektor ja koolitaja muutuste ja protsesside korraldamise, kavandamise ja mõtestamise teemal ettevõtetes ja organisatsioonides.

2021. aasta populaarsete koolitusprojektide eest pälvis Anneli Ohvril Äripäeva aasta koolitaja 2022 auhinna.[2]

2022. aastal pälvis Anneli Ohvril välisministeeriumi teeneteristi maailmakoristuspäeva idee eduka realiseerimise eest.[3]

Anneli Ohvril on Eesti Ettevõtlike Noorte Koja ehk JCI Estonia senaator ja JCI Go koja asutaja. Ta oli 2011. aastal JCI Estonia president.[4]

2020. aastal pakkus Anneli Ohvril välja eestikeelse mõiste "ringmood", koondamaks mõisteid "ringmajandus", "taaskasutus", "uuskasutus", fashion tuning ja upcycling tekstiili- ja moeloomingu valdkonnas.

Anneli Ohvril, Äripäeva aasta koolitaja 2022

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Palju-palju õnne, Anneli Ohvril, Alar Kolk ja Paavo Nõgene! | Director". web.archive.org. 2. mai 2014. Originaali arhiivikoopia seisuga 2. mai 2014. Vaadatud 23. jaanuaril 2023.
  2. "Äripäeva juhtimiskool: muutuseks on vaja õiget meetodit ja natuke nügimist". Äripäev. Vaadatud 23. jaanuaril 2023.
  3. "Välisminister tunnustas välisministeeriumi teeneteristidega Eesti riiklusesse panustanuid | Välisministeerium". www.vm.ee. Vaadatud 23. jaanuaril 2023.
  4. "Homme pühitsetakse ametisse JCI Estonia uus president". Estonian World Review. Vaadatud 23. jaanuaril 2023.