Mine sisu juurde

Eesti Toidupank

Allikas: Vikipeedia

Eesti Toidupank on heategevusorganisatsioonide võrgustik, mille eesmärk on kaubandus- ja hulgivõrgust kokku koguda (veel) kõlblik toidukaup, mida ei jõuta mingil põhjusel ära müüa, ning jagada see toimetulekuraskustes inimestele, ennekõike lastega peredele.[1] Kaubamärgi Eesti toidupank omanik ning võrgustiku keskorganisatsioon on Sihtasutus Eesti-Hollandi Heategevusfond.

Kaupa annetatakse toidupankadele tasuta ja antakse ka edasi tasuta. Toidupanga eestvedaja Piet Boerefijni sõnul moodustavad annetused nende eelarvest 80–90%.[2]

Toidupankade idee pärineb 1960. aastate keskpaigast, mil Ameerikas loodi esimene toidupank.

Eesti Toidupanga kutsusid ellu 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfond ja Swedbank[3]. 2020. aastatel on võrgustikus 14 toidupanka: Tallinna TP, Tartu TP, Pärnu TP, Haapsalu TP, Kuressaare TP, Rakvere TP, Järvamaa TP (Türi ja Paide), Narva TP, Viljandi TP, Võru TP, Põlva TP, Valga TP, Jõgeva TP ja Jõhvi TP.

MTÜ-d äriregistris[muuda | muuda lähteteksti]

2019. aasta aprillis oli äriregistris kolm MTÜ-d, mille nimes sisaldub sõna "toidupank". Toidupanga veebis on märgitud peamiseks juriidiliseks kehaks SA Eesti-Hollandi Heategevusfond.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]