Alina Kabajeva

Allikas: Vikipeedia
KabaevaOrdercropped.jpg

Alina Kabajeva (vene Алина Маратовна Кабаева, tatari Əlinə Marat qızı Qabayeva, Әлинә Марат кызы Кабаева, sündinud 12. mail 1983 Toshkendis) on Venemaa Riigiduuma liige ja endine iluvõimleja.

Alina Kabajeva võitis pronksmedali 2000. aasta suveolümpiamängudel Sydneys ja kuldmedali 2004. aasta suveolümpiamängudel Ateenas. Maailmameistrivõistlustelt on tal 9 kuld-, 3 hõbe- ja 2 pronksmedalit. Ka on ta 15 kordne Euroopa meister. 2001. aastal oli ta segatud dopinguskandaali, kui tema puhul avastati furosemiidi kasutamine ning talt võeti ära tollel aastal võidetud 5 maailmameistrivõistluste ja 5 Hea Tahte Mängude kuldmedalit ning määrati talle kaheaastane võistluskeeld, mis küll hiljem lühenes ühe aasta peale. Furosemiid ise küll ei ole dopingaine, küll aga on keelatud põhjusel, et soodustab uriini teket ning aitab varjata dopingainete kasutamist.

Valiti 2007. aastal Riigiduumasse võimupartei Ühtne Venemaa esindajana.

2008. aasta aprillis kirjutas ajaleht Moskovski Korrespondent, et Venemaa president Vladimir Putin on Ljudmila Putinast lahutanud ja kavatseb 2008. aasta juunis Kabajevaga abielluda. 18. aprillil lükkas ka Putin pressikonverentsil Itaalias selle kuulujutu ümber ning ka ajalehe omanik vabandas kontrollimata andmete avaldamise pärast.[1][2]

2009. aastal kirjutasid lehed, et Kabajeva sünnitas Vladimir Putinile poja.[3]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. Putin tõrjus kuulujutte väidetavast abiellumisest Kabajevaga
  2. Putini lahutusest kirjutanud leht raputas endale tuhka pähe
  3. The New York Post: Kabajeva sünnitas Putinile poja, Postimees, 17.12.2009.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]