Agnija Ģērmane

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Agnija Ģērmane (sündinud 1964) on läti maalikunstnik ja kunstipedagoog.

Haridus ja töö[muuda | muuda lähteteksti]

Õppis Janis Rozentālsi nimelises kunstikoolis Riias (lõpetas 1985) ja lõpetanud Läti Kunstiakadeemia maalikunsti ja monumentaalmaali erialal (BA, 1991; MA, 2003). Aastail 2003–2007 täiendas end pedagoogilisel erialal Läti Muusikaakadeemias ja Läti Ülikoolis. Alates 1996. aastast on ta Läti Kunstnike Liidu liige. Töötanud õpetajana noortekeskuses “Rīgas Skolēnu pils” (1991–1999), Riia Kunsti- ja Käsitöökoolis (Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, 1998–2006) ja alates 2006. aastast Balti Rahvusvahelises Akadeemias (läti keeles Baltijas Starptautiskā akadēmija, ladinakeelne nimi Academiae Balthicum Internationalis)[1].

Looming[muuda | muuda lähteteksti]

Agnija Ģērmane maalistiili iseloomustab ekspressiivne pintslitehnika ja spaatli kasutus, säravad värvid, tema teostes on stiliseerimispüüdu, samas säilib kujutatu karakter ja visuaalne sarnasus natuuriga. Eelistatud tehnika on õlimaal lõuendil või papptahvlil. Kunstnik harrastab regulaarselt vabaõhumaali, motiividest eelistab figuraalkompositsioone ja maastikke[2].

Tal on olnud enam kui kümme isikunäitust Lätis , Saksamaal, Valgevenes ja Venemaal, samuti on ta osalenud arvukatel rühmanäitustel. Pälvis 2013. aastal publikupreemia aasta maali eest Agija Sūna kunstigaleriis Riias[3].

Eestis on tema töid eksponeeritud Liiviranna- ja liivlaste-teemalisel vabaõhumaali näitusel "Randali"[4].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]