Afeni Shakur

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Afeni Shakur (sünninimi Alice Faye Williams; 10. jaanuar 1947 Lumberton, Põhja-Carolina2. mai 2016 SausalitoCalifornia) oli USA muusikamänedžer, heategija ja organisatsiooni Mustad Pantrid aktivist. Ta oli varalahkunud räppari Tupac Shakuri ema. Ta kaitses kohtus end ise pärast süüdistusi, mis omistasid talle kaasosaluse mitmetel pommirünnakutel Black Panthers liikmena. 

Seotus muusikatööstuse ja heategevusega[muuda | muuda lähteteksti]

Täpselt üks aasta pärast Tupac surma rajas Afeni Tupacu surmajärgsetelt albumitelt teenitud rahaga Georgias põhineva Tupac Amaru Shakur Sihtasutuse, mis pakub noortele inimestele kunstiprogramme. Veel asutas ta Amaru Meelelahutuse, mis haldab kogu Tupacu publitseerimata stuudiolindistusi. Hilisemas tulevikus on ta asutanud ka moeriietusega tegeleva Makaveli brändi. Kõik Makaveli brändi tulud lähevad tema heategevusasutusele Tupac Amaru Shakur Sihtasutusele.

Kohtukeeld Death Row Recordsi vastu[muuda | muuda lähteteksti]

Teadaolevalt oli Shakur Föderaalkohtus 20. juulil 2007 aasta, et saada kohtukeeld, mis keelaks Death Row Recordsil müüa Tupacu publitseerimata stuudiolindistusi. Death Row Records aga ei suutnud tõestada, et lindistused polnud osa pankrotilahendusest. Afeni asutas plaadifirma Amaru Records, et Tupacu salvestisi[volituses vaja] väljastada. Afeni Shakur võitis kohtuasjas Death Row Recordit ja ta sai 150 poja poolt lõpetamata lugu.

Külalisesinemised, loengud jms.[muuda | muuda lähteteksti]

Lisaks heategevusele on Shakur üle USA teinud külalisesinemisi, pidanud loenguid jne. 6 veebruar 2007 oli Shakur peakõneleja Vanderbilti mälestamisel Mustanahaliste Ajaloo Kuul. Tema kõne saab kuulata lingil: Afeni Shakuri peakõne 02-06-07

Surm[muuda | muuda lähteteksti]

Ta suri 2. mail 2016 kell 22:28 õhtul SausalitosCalifornias.

Jaoskond vastas väljakutsele võimaliku südame seiskumise kohta Davis'e kodus umbes kell 21.30 esmaspäeval. Afeni toimetati kohalikku haiglasse, kus ta suri 22.28 kohaliku aja järgi. Arvatav surma põhjus on südameatakk.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]