Afeni Shakur

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Afeni Shakur (sünninimi Alice Faye Williams; 10. jaanuar 1947 Lumberton, Põhja-Carolina2. mai 2016 SausalitoCalifornia) oli USA muusikamänedžer, heategevuse korraldaja ja organisatsiooni Mustad Pantrid aktivist. Ta oli varalahkunud räppari Tupac Shakuri ema. Ta kaitses kohtus end ise, kui teda süüdistati Black Panthersi liikmena pommirünnakute korraldamise kaasosaluses. 

Seotus muusikatööstuse ja heategevusega[muuda | muuda lähteteksti]

Täpselt üks aasta pärast Tupacu surma rajas Afeni Tupacu surmajärgsetelt albumitelt teenitud rahaga Georgia osariigis baseeruva Tupac Amaru Shakur Sihtasutuse, mis pakub noortele inimestele kunstiprogramme. Veel asutas ta Amaru Entertainmenti, mis haldab Tupacu seni avaldamata stuudiosalvestisi. Hiljem on ta asutanud moeriietusega tegeleva Makaveli brändi. Kõik Makaveli brändi tulud lähevad tema heategevusasutusele Tupac Amaru Shakur Sihtasutusele.

Kohtukeeld Death Row Recordsi vastu[muuda | muuda lähteteksti]

Teadaolevalt oli Shakur Föderaalkohtus 20. juulil 2007, et saada kohtukeeld, mis keelaks Death Row Recordsil müüa Tupacu seni avaldamata stuudiolindistusi. Death Row Records aga ei suutnud tõestada, et salvestised polnud osa pankrotilahendusest. Afeni asutas plaadifirma Amaru Records, et Tupacu salvestisi[volituses vaja] väljastada. Afeni Shakur võitis kohtuasjas Death Row Recordsi ja sai kätte 150 poja lõpetamata lugu.

Külalisesinemised, loengud jms[muuda | muuda lähteteksti]

Lisaks heategevusele on Shakur üle USA teinud külalisesinemisi, pidanud loenguid jne. 6 veebruaril 2007 oli Shakur peakõneleja Vanderbilti mälestamisel Mustanahaliste Ajaloo Kuul. Tema kõnet saab kuulata lingil: Afeni Shakuri peakõne 02-06-07

Surm[muuda | muuda lähteteksti]

Ta suri 2. mail 2016 õhtul Sausalitos California osariigis.

Jaoskond vastas väljakutsele võimaliku südame seiskumise kohta Davise kodus umbes kell 21.30 esmaspäeval. Afeni toimetati kohalikku haiglasse, kus ta suri 22.28 kohaliku aja järgi. Arvatav surma põhjus on südameatakk.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]